Emekliye bayram ikramiyesi belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen açıkladı! Emekliler bayramlardan evvel ikramiye alıyorlar. Ramazan ve Kurban bayramları evveli her emekliye maaşı ne olursa olsun eşit miktarda ikramiye veriliyor. Yasa ilk kez belli olduğunda bin liradan toplamda 2 bin lira olan bayram ikramiyesi geride bıraktığımız sene toplamda 2.200 TL olarak ödendi.

Şimdi belli oldu. Kabine kararları son dakika! Emekliye bayram ikramiyesi belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen açıkladı! Bu sene asgari ücrete oluşturulan tarihi artış ve maaşlarda oluşturulan ek iyileştirmeler ikramiyede de bir zam umudunu meydana çıkardı. Önümüzdeki ay ödenecek olan ikramiyeler amacıyla çoğu rakam da gündeme getiriliyor. Bu akşam kabine toplantısı ardından Başkan Recep Tayyip erdoğan’ın yeni rakamı açıklaması bekleniyor. 

Kabine kararları son dakika! Emekliye bayram ikramiyesi belli oldu! 

Emeklilerin ikramiyeleri amacıyla bir müracaat yapmalarına lüzum bulunmuyor. Ödemeler otomatik olarak emekli maaşı aldıkları hesaplara yatırılacak. Bu hususta birtakım dolandırıcılar emekliler ile irtibata geçiyor. Ödemenin büyük olasılıkla 25-30 Nisan tarihleri arasında yapılması bekleniyor. Kurban Bayramı ikramiyesinin de 1-8 Temmuz’da ödeneceği ön görü ediliyor. İkramiyeden yararlanmak amacıyla ‘ödemenin uygulanacağı tarihte aylık almak’ koşulu aranıyordu. Geçen sene bu ibare ‘bayramın içersinde bulunduğu ayda’ şeklinde değiştirildi. Mayıs ayı sonuna kadar emekli, dul ya da yetim aylığı bağlananlar da Ramazan Bayramı ikramiyesini alabilecek. 

Vakıfbank Emekli Kredisi: Maaş Alan Emeklilere Verilecek Tutar Belli Oldu! Vakıfbank Emekli Kredisi: Maaş Alan Emeklilere Verilecek Tutar Belli Oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen açıkladı! 

Emekli ikramiyeleri yasanın çıktığı ilk senede her bayram amacıyla 1000 TL olarak belirlenmişti. Maaşı ne olursa olsun bütün emekliler her sene 2000 TL ikramiye aldılar. Bayram ikramiyesinin tutarı geride bıraktığımız sene bin liradan bin 100 liraya çıkarılmıştı. Eğer tutarda artış yapılmazsa emekliler Ramazan Bayramı’nda bin 100'er lira alacak. Bu sene iki bayramda toplam 2 bin 200 lira ödenecek.

Fakat artış beklentileri de var. Burada 2 formül gündemde. İlk formül ikramiyenin 2 bin liraya yükseltilmesi, bu halde iki bayramda toplam 4 bin lira ödenecek. İkinci formülde ise ikramiyelerin belli bir kurala bağlanması ve senelik enflasyon seviyesinda artış sağlanması üstünde duruluyor. Bu alternatif kabul edilirse ikramiyeler senelik enflasyona göre artırılacak. 2021 senesi enflasyonu yüzde 36.08 bulunduğu amacıyla bu seneki artış da bu oranda olacak. Emekli yurttaşların eline bu sene bayram başına bin 500 lira geçecek. İki bayramda toplam ödeme 3 bin lira olacak. Yeni rakamı Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması bekleniyor…