15 Temmuz'da eski eşi ve oğlunu kaybeden Gelecek Partisi Kurucu Üyesi Nihal Olçok, '9 FETÖ’cünün ismini verdim biri eski TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin diğeri Nureddin Nebati' demesi ile gündem oldu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakın isimlerden biri olan Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'un ölümü sonucu birçok soru sorulmaya devam ederken Gelecek Partisi Kurucu Üyesi Nihal Olçok, Gerçektivi’de Ali Tarakcı ve Vidin Özyer’e dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Bakan Nebati, Erdoğan'ı kızdırdı!'

"9 FETÖ’cünün ismini verdim biri eski TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin diğeri Nureddin Nebati" diyen Olçok, önce Fetullah Gülenli fotoğrafları akıllara getirdi sonrasında ise gözleri bu iki isme çevirdi.

İbrahim Şahin döneminde TRT, FETÖ'nün çiftliğine dönüştü

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

Nihal Olçok, "Hiçbir TRT stüdyosu beni davet etmemiştir çünkü eski TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ilk verdiğim listededir. Diyorlar ya işte "Ben itirafçıyım 500 kişilik liste verdim" falan. Ben o kadar adam tanımadım FETÖ'cü. Ama 9 kişiyi verdim. 9 kişi hala orada. Bunlardan bir tanesi İbrahim Şahin. Bir tanesi Nureddin Nebati. Ondan sonra çıktılar 15 Temmuz Vakfı Başkanı yaptılar Nureddin Nebati'yi" ifadeleri ile gündem oldu.

Nihal Olçok: 15 Temmuz gecesi keskin nişancıları gören gaziler, 'devlet mağdur olur' diye susturuldu

Merak edilen sorular ise öncelikle diğer 7 isim kim? ve neden senelerdir tek bir soruşturma açılmadı? oldu.