Yeni dönemde yükseliş trendine giren, ertesi gün savaşın etkisi ile tekrar düşüş eğilimi gösteren ekonomi piyasaları, Türk Lirası cinsinden birikimlerini değerlendirmek isteyen vatandaşlara mantıklı bir yatırım çerçevesi sunmamaya devam ediyor.

Oturduğunuz yerden para kazanın! Enflasyona inat aylık 10.000 TL cebinizde! İşte bankaların 32 günlük mevduat oranları... Bu noktada devreye giren bankalar, birikimlerini kayba uğramadan değerlendirmek isteyen vatandaşlar için 32 günlük mevduat faizi getirilerini açıklayarak vatandaşlara kazanç getirisi sunduklarını açıkladılar.  Geride bıraktığımız yıl içerisinde yükselişe geçen ekonomi piyasaları, yapılan müdahalelerden ve alınan ekonomik kararlardan sonra bir nebze gerilemeyi başarmış olsa da yeni dönemde ortaya çıkan Rusya- Ukrayna savaşı ve FED faiz kararlarının baskıları neticesinde tekrar yükseliş trendine girdi. Ekonomi alanında yaşanan bu olumsuz gelişmelerden sonra gündelik hayat şartlarının zorlaşması, Türki Lirası cinsinden birikimi olan vatandaşları, birikimlerini mantıklı bir çerçevede değerlendirebilmeleri adına bir arayış içerisine sürükledi.

Döviz kurlarının ve altın fiyatlarının savaşın etkisi ile bir gün yükselip bir gün düşüş göstermeleri, birikimlerini değerlendirmek için bir arayış içerisinde olan vatandaşlara güven vermedi. Bu noktada bankalar, TL birikimlerini yine TL tabanlı bir sistemde değerlendirmek isteyen vatandaşlara, kısa vadeli mevduat faizi getirilerini açıkladılar.  Nisan ayı ile birlikte güncellenen mevduat getiri oranlarına sahip olan bankalar, hesaba yatırılacak olan tutara bakılmaksızın herkese aynı oranda getiri sağlayacaklarının garantisini verdileri. Bu ay içerisinde en çok getiriyi garanti eden bankalar merak edildi. 

Alternatif Bank Yine Lider!

Geçtiğimiz ay açıklanan 32 günlük mevduat faizi getiri oranlarında liderliği elinde tutan Alternatif Bank, nisan ayında da zirveyi kimseye bırakmadı. Banka, Türk Lirası cinsinden olan birikimlerini değerlendirmek isteyen müşterilerine yüksek faiz garantisi verdiğini açıkladı.
Alternatif Bank’ın resmi internet sitesinde yayınlanmış olan mevduat faizi haberine göre bankanın VOV Hesap hizmetine birikimlerini yatıran müşterilere, 32 günlük vade karşılığında yüzde 20,50 getiri sağlanacağı bilgisi kaydedildi. Bu veri ışığında bankaya 32 günlük vadede 30 bin TL’lik birikimini yatıran müşteriler, vade sonunda 512,22 TL kazanacaklar. 

Bankaların Nisan Ayı Mevduat Getirileri

32 günlük mevduat faizi oranlarını açıklayan diğer bankalar ve söz konusu oranlar şu şekilde belirlendi:

•    Fibabanka: %20

•    N Kolay Bono: %20

•    ING Bank: %19

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

•    Denizbank: %18,50

•    CepteTEB: %17,50

•    Garanti BBVA: %14,50

Bankada 700.000 TL'si olan kaç para kazanacak?