Pendik'te minik Nisa bebeği sokağa terk eden anne Ebru S. hakkında iddianame hazırlandı. Savcılık, vicdansız anne hakkında üç aydan iki yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

Türkiye'nin gündemine oturan Nisa Mihriban bebek hakkında yeni gelişme. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından minik Nisa bebeği ölüme terk eden annesi hakkında iddianame düzenlendi. Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede 20 yaşındaki annenin 3 aylık bebeğini 29 Mart 2022 tarihinde saat 12.00 sıralarında karnını doyurduktan sonra battaniyeye sararak puset içinde Pendik Güllübağlar Mahallesi'ndeki Bir binanın yakınında boş arsaya bıraktığı ifade edildi.

Vakıfbank anında kredi başladı! 10 bin TL ve 50 bin TL araasında gelir belgesiz kredi alın! Vakıfbank anında kredi başladı! 10 bin TL ve 50 bin TL araasında gelir belgesiz kredi alın!

Mahalle sakinleri bebeği buldu

Bebeğin ağlama sesini Aynı mahallede ikamet eden bir kişinin saat 14 sıralarında  duymasının ardından olay yerine polis ve sağlık ekiplerinin sevk edildiğinin belirtildiği iddianamede, Ebrar isimli bebeğin Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındığı ifade edildi. 30 Mart günü Nisa Mihriban bebeğin Şeyh Zayed Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü'ne teslim edildiği ifade edilirken 1 Nisan Günü yüzüne mama bulaştı görülmesi üzerine kurum doktoru tarafından yapılan ilk müdahale sonrasında Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiği eklendi.

İki yıla kadar hapis cezası talep edildi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen iddianame de bebeği terk eden annenin bulunması için çevrede bulunan Zillere bastığı ve bebek teslim alınana kadar beklediği de eklendi. İddianamede anne hakkında terk suçundan üç aydan iki yıla kadar hapis cezası talep edildi. İddianame değerlendirilmek üzere Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi.