İhtiyaç sahiplerine ödenen evde bakım aylığı, Nisan 2023'te hangi gün ödenecek? Mart ayı için de sosyal yardım parasının ödenin ödenmediği soruluyor. İşte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4336 TL nakit destek ödemeleri...

Evde bakım aylığı Nisan 2023 ödemelerine dair merak edilenler ortaya çıktı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, her ay düzenli olarak ihtiyaç sahiplerinin hesabına parayı yatırıyor. Şimdi ise bakanlığın Nisan ayı için ne zaman ödeme yapacağı sorulmakta.

Mart Ayı Parası Ödendi!

4336 TL'lik evde bakım aylığı, Mart ayında ödendi. Dolayısıyla bu ay daha fazla ödeme yapılmayacak. Eğer sizler de evde bakım ödemesi alabilmek adına gerekli şartları karşılıyor iseniz e-Devlet üzerinden başvuru gerçekleştirebilirsiniz. 

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

Evde Bakım Aylığı Nisan 2023 Ödemeleri

Evde bakım aylığı için Nisan 2023'te ödeme yapılıp yapılmayacağı sorulmakta. Gelen bilgiler doğrultusunda Nisan ayının ikinci haftasından sonra bakanlık duyurusu ile ödemeler hesaplara aktarılacaktır. Şu an için yaklaşık 3 haftalık süre bulunduğunu belirtelim. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, düzenli olarak açıklama yapıyor.