Nisanda İstanbul'a kar mı yağacak? Nisan ayında kar mı bekleniyor? Nisan ayında hangi illerde kar yağacak? Özellikle 2022 yılının ilk 3 ayı çok soğuk geçti ve nisan ayı içinde uzmanlardan peş peşe uyarılar gelmeye devam ediyor. Mart ayında neredeyse İstanbul başta olmak üzere tüm iller buz tutmuştu. Yapılan son uyarıya göre bazı illerde nisan ayı içinde kar yağışı bekleniyor. İstanbul'a nisanda kar yağacak mı? Nisan ayında hangi illerde kar yağacak?

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Nisanda İstanbul'a kar mı yağacak? Nisan ayında kar bekleniyor mu? Nisanda hangi illerde kar yağacak? Özellikle 2022 yılının ilk aylarından itibaren Mart sonuna kadar Türkiye'ye ciddi bir soğuk hava dalgasının etkisine girdi. Başta İstanbul olmak üzere kar yağışı nedeniyle birçok ilde Hayat felç oldu. Ancak kar yağışı bitti sanmayın. Çünkü Uzmanlar ve meteoroloji nisan ayı içinde uyarılarda bulunmaya devam ediyor. Nisan ayında Sibirya üzerinden gelecek olan soğuk hava dalgası bir kez daha yurt genelinde etkili olacak. Peki, Nisan’da hangi illerde kar yağacak?

Nisan ayında kar yağışı olacak mı?

Nisan ayının gelmesi ile birlikte başta İstanbul olmak üzere birçok ilde hava sıcaklıkları 15 derece birden yükselmiş 23 dereceye kadar çıkmıştı. Ancak bu hafta başından itibaren hava sıcaklıklarından hissedilir derecede düşeceği açıklandı. Hatta bazı uzmanlar bazı illerde kar yağışında gömüleceğini buyurdu. Bugün sosyal medya hesabından önemli açıklamalar yapan Profesör Doktor Orhan Şen, bu gece saatlerinden itibaren yağışlı havanın daha da etkili olmaya başlayacağını bildirdi. Profesör Doktor Orhan Şen sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yağışların Marmara Bölgesi'nden çekileceğini fakat Ara ara kuvvetli rüzgarın görüleceğini dile getirdi. İstanbul'da bu hafta kar yağışı beklenmiyor cuma gününden itibaren sıcaklıkların Yeniden 20 dereceye kadar yükseleceği tahmin ediliyor.

Nisan’da hangi illerde kar yağacak?

Ancak nisan ayında bazı illerde kar yağışı etkili olmaya devam edecek. Özellikle Karadeniz'in yüksekleri ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun yükseklerinde kar yağışının görüleceği tahmin ediliyor. Nisan sonuna kadar bu bölgelerde yağışlı hava sürecek Daha sonrasında yavaş yavaş bahar havası gelmeye başlayacak.