Noodle kısırlık yapar mı? İndomie Noodle kısır mı yapıyor?

İndomie Noodle kısırlık yapar mı? Son günlerde sosyal medya bunu konuşuyor. Özellikle katkı maddeleri yüzünden noodle yemek kısırlık yapar iddiaları ayyuka çıktı.

Gündem 03.06.2021 - 13:26 03.06.2021 - 13:31 Volkan Arık

Noodle kısır mı yapıyor? Noodle kısırlık yapar mı? Özellikle son yıllarda hazır ve paketli gıdaların tüketiminin artması dolayısı ile sosyal medyada bu yönde iddialar dolaşmaya başladı. Hazır gıda ürünlerinin içerisinde bulunan maddelerin kısırlığa neden olduğu iddia edilirken özellikle noodle yemek kısırlaştırıyor iddiaları sosyal medyayı çalkalıyor. Noodle yemek kısırlık yapıyor mu? İndomie noodle yemek kısır mı yapıyor?

Sosyal medyanın gündeminde Noodle kısır mı yapıyor, İndomie Noodle zararlı mı, Noodle kısırlık yapar mı soruları var. Hazır ve paketli gıda kategorisinde yer alan bu tür yemeklerin içerisinde bulunan katkı maddeleri nedeni ile sağlığa zararlı olduğu zaten biliniyordu. Özellikle pandemi döneminde hazır Gıda ve paketli gıda tüketimi artarken sosyal medyada ise bu ürünlerin kısırlık yapıp yapmadığı tartışılıyor. Uzmanlar da paketli gıdalar yerine sağlıklı beslenme ürünlerini tercih etmenizi öneriyor. Peki hangi paketli gıdalar kısırlık yapıyor? Noodle kısırlık yapıyor mu?

noodle-kisirlik-yapar-mi

İndomie Noodle kısır mı yapıyor?

İndomie Noodle kısır mı yapıyor sorusunun yanıtı son günlerin popüler konuları arasında yer alıyor. Hazır ve paketli gıdaların sağlığa zararlı olduğu, kilo alımına neden olduğu ve beraberinde birçok sorunu getirdiği zaten biliniyor. Ancak Noodle gibi hazır gıdaların kısırlığa neden olduğuna ilişkin net bir araştırma sonucu bulunmuyor. Uzmanlar, özellikle pandemi koşullarında daha sağlıklı yiyeceklerin tüketilmesini, hazır ve paketli gıdalardan uzak durulmasını tavsiye ediyor.

Noodle kilo aldırır mı?

Araştırmalara göre hazır çorba ve noodle gibi paketli gıdaların sürekli olarak tüketimi kilo alımına neden oluyor. Üstelik hazır çorba gibi gıdaları tüketen kişilerin vücutlarına tüketmeyenlere oranla daha az A ve C vitamini, protein, kalsiyum, demir, potasyum aldığı da araştırmalarla kanıtlandı. Kalorisi düşük olmasına rağmen Noodle ve benzeri gıdalar protein açısından da vücuda bir katkı sağlamıyor ve düzenli tüketilmesi durumunda kilo alımına davetiye çıkarıyor. Hem uzmanlar hem de araştırma sonuçları sağlıklı bir beslenme düzeni için hazır ve paketli gıdalardan uzak durulması gerektiğini söylüyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@