Türkiye, 2020 yılının sonbahar ayları ile Aralık ayında yoğun bir kuraklıkla mücadele etmek zorunda kaldı. Bir türlü gelmek bilmeyen yağışlar ve düşmeyen sıcaklıklar nedeniyle barajların doluluk seviyesi düştü, İstanbul'da yüzde 20'lere kadar indi.

İş Sözleşmesi İmzalandı En Düşük Maaş 30 Bin TL Oldu! Yeni Ödemeler Hesaplara Yatmaya Başladı! İş Sözleşmesi İmzalandı En Düşük Maaş 30 Bin TL Oldu! Yeni Ödemeler Hesaplara Yatmaya Başladı!
Türkiye, 2020 yılının sonbahar ayları ile Aralık ayında yoğun bir kuraklıkla mücadele etmek zorunda kaldı. Bir türlü gelmek bilmeyen yağışlar ve düşmeyen sıcaklıklar nedeniyle barajların doluluk seviyesi düştü, İstanbul'da yüzde 20'lere kadar indi. Ancak son bir haftada etkili olan yağışların ardından bu hafta Türkiye'nin yavaş yavaş kış havasına girdiği görüldü. Sıcaklık değerleri mevsim normalleri civarına indi, birçok bölgede kar yağışları görülmeye başlandı.

İstanbul'da kar yağışı cumartesi akşam kuvvetlenecek!


İstanbul'da sabah saatlerinde başlayan kar yağışının kentin kuzeyinde daha çok etkili olduğu bildirildi. Bugün öğle saatlerinde sona eren kar yağışı sonrası havanın gün boyunca açık geçeceği belirtildi ancak beklenen kar yağışının hafta sonu ve pazartesi günü etkili olacağı kaydedildi. Balkanlardan gelen soğuk ve kar yağışlı havanın etkisini en fazla göstereceği Marmara'da cumartesi gecesinden başlayarak pazartesi öğle saatlerine kadar yoğun kar yağışları etkili olacak.


30 cm'den fazla kar yağacak!


Bölgede görülecek kar yağışlarıyla ilgili bilgi veren NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, hafta sonu özellikle pazar günü İstanbul'da tipiyle karışık kar yağışlarının görüleceğini söyledi. Hafta sonu ekili olacak kar yağışının son 4 yılın en yoğun kar fırtınası olacağını belirten Çalışkan, bazı bölgelerde 30 cm'den fazla kar yağışının alınacağını ifade etti.


Yurt genelinde hava durumu nasıl?


Ülkenin diğer kısımlarında da kar yağışı etkisini gösterecek. Ankara'da bugün hafif kar yağışı görülecek, pazar günü ise kuvvetlenecek. Kar yağışı Doğu Anadolu genelinde de etkili olacak. Antalya ve İzmir civarlarında sağanak yağış etkisini gösterecek. Trabzon ve Rize civarında ise akşam saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağışların etkili olacağı kaydedildi.