Meteoroloji, günlük hava durumu raporunu paylaştı. Buna göre sabah saatlerinde Ege ve Akdeniz'de sağanak yağış etkili olacak, Muğla civarında ise sağanak yağış kuvvetli olacak.

Meteoroloji, günlük hava durumu raporunu paylaştı. Buna göre sabah saatlerinde Ege ve Akdeniz'de sağanak yağış etkili olacak, Muğla civarında ise sağanak yağış kuvvetli olacak. Öğle saatlerinden sonra sağanak yağış Trakya, Ankara ve Batı Karadeniz kıyılarında da etkisini gösterecek. Akşam saatlerinden sonra sağanak yağış Edirne ve Çanakkale kıyılarında kuvvetli olacak.

Soğuk ve karlı hava dalgası gece saatlerinde Trakya'dan girecek!


Gece saatlerinden sonra ise Romanya üzerinden gelen yeni soğuk hava dalgası ülkeye giriş yapacak. Kuzeyden esecek olan kuvvetli rüzgarlar (40-60 km/saat) havayı soğutacak, Trakya ve Çanakkale'de kar yağışı başlayacak. Ülkede hava sıcaklıklarının düşük olduğu Doğu Anadolu ve İç Anadolu'nun doğusunda don ve buzlanma olayı görülecek. Ülkede sıcaklıklar mevsim normallerinden yüksek olacak. Gece saatlerinden sonra Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası ülkeye giriş yapacak.


Kuvvetli rüzgar uyarısı!


Rüzgar ülke genelinde gün boyunca gün boyunca güneyli yönlerden esecek. Rüzgar güneyli yönlerden esen kuvvetli rüzgarlar (40-60 km/saat) Karadeniz kıyılarında havayı ısıtacak. Öğle saatlerinden sonra rüzgarlar Ege, Akdeniz'in batısı ve Trakya'da da etkili olmaya başlayacak. Gece saatlerinden sonra Trakya ve Çanakkale'de kuzeyli yönlerden esmeye başlayacak rüzgarlar havayı soğutacak, bu bölgelerde kar yağışı başlayacak.