TRT1'in sevilen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu 25 Ocak akşamı yani bu akşam 18. bölümüyle ekranlara geldi.

Gönül Dağı'nda Yürek Burkan Ayrılık Bir Süre Konuşulacak! TRT Dizisinin Reyting Kaynağıydı... Gönül Dağı'nda Yürek Burkan Ayrılık Bir Süre Konuşulacak! TRT Dizisinin Reyting Kaynağıydı...
TRT1'in sevilen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu 25 Ocak akşamı yani bu akşam 18. bölümüyle ekranlara geldi. Sultan Melikşah zehirleniyor ve bir ok tarafından yaralanıyor. Bunun üzerine diziyi izleyen herkes Uyanış Büyük Selçuklu Melikşah öldü mü? Buğra Gülsoy diziden çıktı mı aramaya başladı. İşte detaylar...

Başrollerini Buğra Gülsoy, Ekin Koç ve Mehmet Özgür'ün paylaştığı Uyanış Büyük Selçuklu dizisi; Selçuklu Devleti'ni konu alıyor. Her pazartesi akşamı TRT1'de yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu bu akşam 18. bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Dizinin yeni bölümünde Sultan Melikşah zehirlendi. Bunun üzerine Melikşah öldü mü? Buğra Gülsoy diziden ayrılıyor mu merak konusu oldu.


Uyanış Büyük Selçuklu Melikşah öldü mü?


Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin Melikşah'ı henüz ölmeyecek. Çünkü tarihi akışa göre de Melikşah'dan önce Nizamül Mülk ölecek. Bu nedenle Melikşah iyileşecek ve dizide kalmaya devam edecek. Zaten Melikşah'a atılan ok omzuna geldi yani öldürücü bir saldırı değildi.

Böylece Melikşah'a hayat veren Buğra Gülsoy da dizinin önümüzdeki bölümlerinde de rol alacak.

Selçuklu Sultanı Melikşah nasıl öldü?


Büyük Selçukluların muktedir veziri Nizâmülmülk, 14 Ekim 1092'de Nihâvend yakınlarında dilenci kılığında yanına sokulan bir İsmâilî fedâisi tarafından hançerlenerek öldürüldü.