Yapılan açıklama ile birlikte yardım ödemelerinin hesaplara aktarıldığı öğrenildi. PTT'ye giderek paranızı hemen alabilirsiniz. 1230 TL destek ödemesinde aranan şartlar belli oldu. İşte Türkiye Aile Destek Paketi kapsamında verilen yardım paraları...

Türkiye Aile Destek Paketi kapsamında vatandaşlara çeşitli destek ödemeleri yapılıyor. Destek ödemelerinden birisi de kira yardımları oldu. Vatandaş, artan kiralardan ötürü geçim sıkıntısı yaşayabiliyor. Bunun önüne geçebilmek adına önemli bir açıklamada bulunuldu. Yardım ödemeleriyle vatandaşın kiralarını daha rahat ödemesi hedeflenmekte. Peki kira ödemelerine 1230 TL destek parası alabilmek için hangi şartları karşılamak gerekiyor?

Kira Yardımları Hesaplara Yatırılıyor!

e-Devlet üzerinden yapacağınız kira yardımı başvurunuz onaylanır ise ödemeleriniz hesaplara yatırılıyor. Bu ayda da vatandaşlar kira yardım paralarına kavuştu. Öte yandan başvuru şartlarına da değinelim ki sizler de söz konusu destek hakkında detaylı bilgiye ulaşın. e-Devlet'e giriş yaparak kira destek parası için başvurabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra ödemenizi almaya başlıyorsunuz.

Son Dakika! Devlet destekli 7 bin 300 TL ödeme olacak! Son Dakika! Devlet destekli 7 bin 300 TL ödeme olacak!

ptt1-8

Ödemeler PTT'den Yapılacak!

Ortalama 1230 TL'lk destek ödemesini PTT'den alabileceksiniz. Ödemeyi alacak kişinin TC kimliği ile gitmesi gerekiyor. Öte yandan başvuru yaparken hanedeki kişi başı gelirin de önemli olduğuna dikkat çekelim. Bu şartı karşılayan ve kirada oturan vatandaşların başvuru yapması tavsiye ediliyor.