Öğrencilere ulaşım yardım ödemesi ne zaman yapılacak merak edilmeye başlandı. 750 TL'lik destek parası hakkında ne biliyoruz? Güncel olarak ulaşım ödemeleri ve Bakanlıktan nasıl başvuru yapılacağına yönelik açıklama haberimizde...

Bakanlık, yaptığı açıklama ile birlikte ulaşım yardımında bulunacak. 750 TL'lik ulaşım desteği için harekete geçildi. Bu adımla birlikte başvuruların nasıl gerçekleşeceği de öğrenildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, daha önce yaptığı açıklamada bunun müjdesini vermişti. Üstelik ulaşım yardım parası konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da açıklamaları bulunuyor. Güncel olarak merak edilenler ve dahası aktarıldı.

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

Ulaşım Desteği Nasıl Alınır?

750 TL'lik ulaşım desteği için ikametgah adresinize en yakın olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na gitmeniz gerekiyor. Böylelikle bilgilerinizi paylaşarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kısa süre içerisinde incelenecek başvurular için size dönüş yapılacaktır.

Bakanlıktan Açıklama Geldi

Ulaşım desteğiyle ilgili Bakanlık açıklaması ise sosyal medyadaki yerini aldı. Bakan Yanık: ”Öğrencilerimizin eğitim hayatlarına daha rahat devam edebilmeleri adına bütün tedbirleri almaya devam ediyoruz. Ulaşım Desteği Programımız için sosyal yardım faydalanıcısı hanelerimiz, ikametgah adreslerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza başvuru yapabilirler.”  dedi.