Öğrenciler Kredi Kartı Alabilir Mi? Detaylı Araştırma Yapıldı, Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi Yayımlandı

Öğrencilerin kredi kartı almaları mümkündür. Mesela kredi için 18 yaşını doldurmuş olmak zorunludur. Belgelenebilecek bir gelir ve en az 3 aylık sigorta geçmişi zorunlu iken Kredi kartı başvurusunda bu şartlar aranmamaktadır.

18 yaşını doldurmamış olsanız da bankaların öğrenciler için hazırlamış olduğu kampanyalı kredi kartlarına başvuru sağlayabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar

Akbank – Exi26

Tüm kadınlara bu destek yatıyor! 4.000 TL için e-Devlet'ten başvurulacak! Tüm kadınlara bu destek yatıyor! 4.000 TL için e-Devlet'ten başvurulacak!

İş Bankası – İşte Üniversiteli

TEB – ÜniversiTEB

Vakıf Bankası – Like

Yapı Kredi – Play

Ziraat Bankası – Genç Bankkart

Öğrencilere Verilen Kredi Kartlarının Limiti Ne Kadardır?

Öğrencilere sunulan kredi kartlarının limiti 400-1000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu limit bankanın öğrenciler için belirlediği limittir. Bu limitler öğrenciler için az gözükse de aslında böyle olmasının nedeni onların rahatını korumaktır. Limiti az olduğu için kullanılan tutar ödenemese bile uygulanacak faiz de az olacaktır. Buda öğrencileri çok zora sokmayacaktır.

Bankaların öğrencilere sunduğu avantajlar ve fırsatlarla dolu kredi kartları imkânlarının yani sıra alışverişlerde birçok indirim ve puan kazanma avantajları da vardır. Öğrenciler alışverişlerinde taksit ve puan seçenekleri ile işlem yaparak hem rahat ödeme kolaylığı sağlar.

Öğrenciler harcamalarından sonra kredi kartı ödemelerini zamanında yapmamaları durumunda harcanan tutara belirlenen faiz tutarı ile işlem yapılmaktadır.  Ödeme yaparken en azından dönem borcunun askeri ödemesi yapılmalıdır.

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrenciler kredi kartı başvurusu yaparken bankaların sunmuş olduğu kampanyaları ve şartları incelemeli ve başvuru yapmadan önce bankalar arası karşılaştırma yapılmalıdır. Başvuruları banka şubelerinden, internet mobil şubeden veya telefon bankacılığı ile yapabilirler. Online başvuru yapılması durumunda başvuru incelenir olumlu sonuçlanırsa kredi kartı belirlenen adrese kargolanır. Belirli ayarlamalar yapıldıktan sonra kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Başvuru aşamasında öğrencilere önerebileceğimiz en önemli şey detaylı araştırma yapmalarıdır. Çünkü her başvuru olumlu değerlendirilmeyebilir. Olumlu değerlendirilmeyen ve red alan başvurular nedeni ile de kredi siciliniz olumsuz etkilenecektir.

Öğrenci Kredi Kartı Başvuru Koşulları

İnternet alışverişinin yaygınlaştığı bu dönemde kredi kartı öğrencilerin en büyük yardımcısı oldu. Bankaların her yaştan müşterileri için uyguladıkları kampanyalar ve farklı politikalar mevcuttur. Doğru kullanım ile hayatı kolaylaştıran kredi kartı öğrenciler içinde bir ödeme şekli haline geldi.

  • 18-25 yaş sınırı vardır
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi istenmektedir.
  • Türk vatandaşı olmak
  • Tüketici sözleşmesini imzalamak
  • Öğrenci belgesi

Lise Öğrencileri de Kredi Kartı Başvurusu Yapabilir Mi?

Lise öğrencileri de kredi kartı kullanmak istemekte. Nakit para tükenmesi ya da yeterli nakit paranın olmaması durumunda başvurulan ödeme seçeneği olan kredi kartı başvuru şartı 18 yaşından büyük olmaktır. Lise öğrencileri daha reşit olamadıkları için velilerinin izni ile kredi kartı kullanabilirler. Anne ya da babanız bankaya yazılı izin vermesi gerekmektedir.

Başka bir yol ise ebeveynlerin kredi kartlarından ek kart çıkarılabilir. Eğer bu iki şekilde de kart istemiyorsanız 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.