Öğrencilerin tatil yapacağı tarihler konusunda bir değişiklik olacağı belirtildi. Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de açıklamalarda bulundu. Bakanlık, tatil haberiyle ilgili güncel detayları aktardı. Ara tatil ne zaman kalkıyor? 90 gün tatil sistemi geri mi gelecek?

Tatil için gün saymaya başlayan öğrenciye kötü haber verildi. Tatil sisteminin değişmesiyle beraber okulların bir süre daha açık kalması tahmin ediliyor. Ara tatil dönemi artık tarih olacağa benziyor. İlkokul, ortaokul ve liseliler bu haberi görünce şaşırdı. Peki veliler ne düşünüyor?  Eğitim camiası, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in açıklamalarını yakından takip ediyor. AK Parti'nin TBMM Grup Toplantısı öncesi, basınla yapılan sohbet esnasında bakan, ara tatil sistemiyle ilgili yeni değişiklikleri değerlendirdi. Önceden, Bakan Selçuk zamanından kalan Nisan ve Kasım'daki bir haftalık tatil uygulaması, şu an Bakan Tekin'in gözetiminde tekrar ele alınıyor. Eğitim camiası ve veliler, bu tatil düzenlemelerini merakla bekliyor.

öğrencitatilokul

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

Okullarda Ara Tatil Sistemi Kalkacak mı?

Bakan Tekin, ara tatilin tamamen kaldırılıp kaldırılmayacağı hakkındaki soruya, "Şu an için böyle bir planımız yok. Ancak eğitim camiasından, velilerden ya da öğrencilerden bu yönde bir istek gelirse, değerlendiririz." yanıtını verdi. Bakan, ara tatilin eğitim sürecine ve öğrencilerin dikkatine olan etkisini değerlendirmek için bir takip mekanizması oluşturulduğunu belirtti. "Eğer bu tatil uygulaması olumsuz bir duruma yol açarsa, gerekeni yaparız. Bakanlık bünyesinde, uygulamalarımızı sürekli izleyen bir İzleme Değerlendirme Daire Başkanlığı bulunuyor. Bu yılın sonunda da, ara tatilin etkilerini inceleyen bir rapor hazırlanacak. Eğer tatil süreci öğrenci, öğretmen ve veliler tarafından olumlu karşılanıyorsa, uygulamayı sürdürmeye devam ederiz." şeklinde konuştu.