Bilim Kurulu haftalık toplantısını gerçekleştirdi. Bilim Kurulundan hükümete sert bir şekilde yeni yasaklar konmasının gerektiği, aksi halde Sağlık sisteminden bir çok sistemin çökeceği anlatıldı.

Ziraat Bankası TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Duyurdu: 10.000 TL Üzerinde EK ÖDEME ve KREDİ! Ziraat Bankası TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Duyurdu: 10.000 TL Üzerinde EK ÖDEME ve KREDİ!
Bilim Kurulu haftalık toplantısını gerçekleştirdi. Bilim Kurulundan hükümete sert bir şekilde yeni yasaklar konmasının gerektiği, aksi halde Sağlık sisteminden bir çok sistemin çökeceği anlatıldı. Özellikle Okullar ve Sokağa Çıkma Yasaklarıyla ilgili çok net bir tavır belli edildi. Artan vaka ve ölüm sayıları sonrası artık bir dur deme vaktinin geldiğini söyleyen Bilim Kurulu bu ilk dalganın ya Tsunamisi yada 2. dalga diyerek acil olarak yasakların alınmasını istedi. İşte Bilim Kurulu'nun tüm kararları. Cuma günü Recep Tayyip Erdoğan'ın hepsini değerlendireceği ve kararını açıklayacağı öğrenildi.

Eğlence mekanları ve kıraathaneler tamamen kapanıyor!

Bilim Kurulunun tavsiyeleri arasında yer alan Eğlence mekanları ve kıraathanelerin tamamen kapanması ilk istek. İstediğin kadar sokakta yasak uygulansa da Cafe, Restaurant ve eğlence mekanlarında sosyal mesafa kalmıyor. Bu sebeple Bilim Kurulu Eğlence mekanları, cafe, restauranların kapatılmasını tavsiye etti. Erdoğan'ın bu kararı onaylacağı öğrenildi.

Restorantların hepsi paket servise geçiyor!

Bilim Kurulunun kapatılacak restorant yada cafelerin evlere servis yapmasına karışmayacağı öğrenildi. Rastoranların tamamen paket servise geçileceği oturmanın tamamen kaldırması tavsiye edildi.

Okullar kesinlikle açılmamalı! Okulların tatili uzatılsın!

Bilim Kurulunun milyonlarca öğrencinin de gözünün kulağının olduğu Okullar açılacak mı açılmalı mı yoksa tatil uzatılmalı mı sorusuna da net bir tavır gösterdi. Bilim Kurulu, Okulların tamamen kapatılmasına ve asla pazartesi başlamamasını tavsiye etti. Okulların tatili bir şekilde Erdoğan tarafından uzatılacağı da gelen bilgiler arasında.

Bazı illerde Sokağa Çıkma Yasağı!

Bilim Kurulu bazı illerde kesinlikle Sokağa Çıkma Yasağının uygulanması gerektiğini dile getirdi. Başta İstanbul ve İzmir'de Sokağa Çıkma Yasağının hemen başlatılması tavsiye edildi. Uzun Sokağa Çıkma Yasakları öncesi ve sonrası yığılma olacağı için Sokağa Çıkma Yasağı en az 1 hafta önceden duyurulacak. Sınırlı ilde uygulanacak Sokağa Çıkma Yasağı yarın duyurulması ancak haftaya başlaması bekleniyor.