Okullar için tatil kararı alındı. Tam 9 gün boyunca öğrenciler ve öğretmenler okula gitmeyecek. Okullar bu süre zarfında kapalı olacak. İlkokul, ortaokul ve liseli öğrencileri sevindiren tatil hangi tarihleri kapsıyor işte detaylar...

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

Okulların ara tatile gireceği haberi sevinçle karşılandı. Pek çok kişinin yakından takip etmekte olduğu tatil gelişmesi sonrasında hangi günler okula gidilmeyeceği netleşti. İlkokul, ortaokul ve liseli öğrenciler, bir süredir bu tatili bekliyordu.

Okullar Hangi Günler Tatil?

Nisan'ın ara tatil müjdesi erken geldi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, daha öncesinde tatillerin ertelenmeyeceği yönünde açıklama yapmıştı. Dediği gibi de oldu ve tatil için artık gün sayılmaya başlandı. Buna göre, okulların 17 Nisan'dan 25 Nisan'a kadar kapalı olacağı ve öğrencilerin tatil yapacağı belirtildi.

Bayram Tatiliyle Ara Tatil Birleşti!

Okulların 9 gün boyunca tatil edilmesinin nedeni ise Ramazan Bayramı tatili ile ara tatilin birleştirilmesiyle mümkün oldu. Öğrenciler ve öğretmenler bu habere çok sevindi. Güncel gelişmeler ışığında hangi detayların bizleri beklediğini sizlerle paylaşacağız. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in bu müjdesi milyonlarca öğrenci tarafından olumlu karşılandı.