Son dakika bilgisine göre okullarda yapılacak yüz yüze sınavların daha sonraki bir tarihe ertelendiği açıklandı. Bunun sonucunda ise karne verilmeyeceği ve not ortalamaları için sadece performans ödevlerinin kullanılacağı aktarıldı.

Son dakika bilgisine göre okullarda yapılacak yüz yüze sınavların daha sonraki bir tarihe ertelendiği açıklandı. Bunun sonucunda ise karne verilmeyeceği ve not ortalamaları için sadece performans ödevlerinin kullanılacağı aktarıldı. Koronavirüsün seyriyle ilgili Sağlık Bakanlığı'ndan gelecek açıklamalar sonrası okullara ilişkin kararın verileceği belirtildi.


"Olağandışı bir süreçten geçiyoruz"


Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk, olağandışı bir süreçten geçildiğini belirtti. Salgının seyrine göre aldıkları kararları da hızla değiştirdiklerini belirten Selçuk, bu kararların yoğun tartışmalar ve çalışmalar eşliğinde alındığını hatırlattı. Yüz yüze sınav konusunda Bilim Kurulu'na danıştıklarını kaydeden Selçuk, buna göre karar aldıklarını açıkladı.

Karne notları nasıl belirlenecek?


İlkokul ve ortaokulda karne notlarına, performans ödevleri kullanılarak karar verileceğini aktaran Selçuk, lise öğrencileri için izlenecek yolu da açıkladı. Lise öğrencilerine de ilk dönem sınav yapılmayacağını aktaran Selçuk, ikinci dönem yapılacak sınavlara ilk dönem notlarının belirleneceğini altını çizdi.