Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika açıklaması geldi. Okullarda eğitim öğretim devam etmese de yüz yüze eğitim ile öğrenciler ve öğretmenler eğitime devam ediyor.

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika açıklaması geldi. Okullarda eğitim öğretim devam etmese de yüz yüze eğitim ile öğrenciler ve öğretmenler eğitime devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda alınan karar ile karne notuna işleyecek olan sınavlar, okullarda belirlenen günlerde yüz yüze şekilde yapılacak. Ancak koronavirüsün bu denli yayıldığı bir dönemde çocukların hep beraber bir arada olup okullarda sınava girmesi pek doğru bulunmadı. Çocukların karne notuna işleyecek olan sınavların tarihi ileri bir tarihe ertelendi. Gelen son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yüz yüze yapılacak olan sınavlar ile ilgili erteleme kararı aldığı belirtildi.Alınan karar doğrultusunda okullarda yapılacak olan yüz yüze sınavların, sömestr tatili sonrasına ertlendiği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı: "Biz eğitimi, ders konularım sizlere yüklemek için değil; sizleri bilgiyle yetiştirmek ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamak için veririz. Sınavlar da bu bilgileri ne kadar aldığınızı ölçmek ve durumu değerlendirmek için yapılır. Sınavın başka bir amacı yoktur. Eğer bugün bir öğrenme kaybımız olur ve biz bunu fark etmezsek bu eksikler, hayatınız boyunca karşınıza çıkar. Bu yıl, olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Süreç hızlı değişiyor; kararlar, uzun değerlendirmeler doğrultusunda alınıyor. Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Sağlık Bakanlığının değerlendirmeleri doğrultusunda yüz yüze sınav konusunu yeniden ele aldık. Aldığımız kararla ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz karne notlarım bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden alacak Lise öğrencilerimizin birinci dönem notlarını ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlarla belirleyeceğiz. Lütfen, siz şu an sadece sağlığınıza ve derslerinize odaklanın. En çok ihtiyacımız olan şey sağlık ve geleceğe dair tek güvencemiz sizlersiniz. Güzel bir gün diliyorum." diyerek okullarda yapılacak olan yüz yüze sınavların, sömestr tatili sonrasında yapılması planlandığını duyurdu.