Lehman Brothers’ın iflas edeceğini bilen ABD’li yatırımcı Robert Kiyosaki, Credit Suisse’nin de iflas edeceğini iddia etti.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük bankalarından biri olan Lehman Brothers’ın 2008 yılında iflas edeceğini ön gören Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı yatırımcı ve analist Robert Kiyosaki, İsviçre Zürih merkezli olan Credit Suisse’nin de iflas edebileceğini düşündüğünü dile getirdi.

Fox Business televizyonunda konuşan analist Robert Kiyosaki, sorunun tahvil piyasasında olduğunu söylerken yıllar önce de ABD’nin en büyük bankalarından biri olan Lehman Brothers’ın batacağını ön gördüğünü ifade etti. Bununla beraber ABD’li yatırımcı ve analist Robert Kiyosaki, bir sonraki iflas edecek olan bankanın Credit Suisse olacağını düşündüğünü Credit Suisse’nin batma ihtimalinin sorununun da tahvil piyasasının çökmesi olduğunu söyledi.

Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir? Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir?

Yalnızca Lehman Brothers’ın iflas edeceğini değil diğer bankalara da atanacak olan kayyumları ön görmüştü

ABD’li analist ve yatırımcı Robert Kiyosaki, ABD’nin en büyük bankalarından biri olan Lehman Brothers’ın 2008 yılında iflas edeceğini ön görmekle kalmamış sonrasında da ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu FDIC’in Silicon Valley Bank’a da kayyum atayacağını bilmişti. Dedikleri doğru çıkan Kiyosaki’nin ön görülerinin akabinde ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu FDIC, Silicon Valley Bank’a kayyum atamıştı ardından da Silicon Valley Bank iflasını duyurmuştu.

Silicon Valley Bank SVB’nin iflası da ekonomi dünyasında 2008 küresel finans krizinden bu yana da Amerika Birleşik Devletleri’nde kayıtlara geçen en büyük banka iflaslarından da biri olmuştu.