Fatih Ergin yaptığı bir paylaşımla, Atatürk Havalimanı yıkımına ayrı, gündeme ayrı, sosyal medyaya ayrı damgasını vurdu.

İş Bankası'ndan Kolaylıkla Kredi: Sigortalılara Özel 10.000 TL Fırsatı! İş Bankası'ndan Kolaylıkla Kredi: Sigortalılara Özel 10.000 TL Fırsatı!

Usta gazetecilerden Fatih Ergin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı ile gözlerden kaçan bir detayı hatırlattı. Sonrası ise zaten koca bir soru işareti oldu...

Binbir itiraza rağmen, ne uğruna olduğu akla mantığa sığmayacak şekilde Türkiye'nin en büyük değerlerinden Aatatürk Havalimanı için yıkım talimatının gelmesiyle tepkiler de çoğalmıştı ki bir gerçek de paylaşılan bir detayla sorgulanmaya başlandı.

Gazeteci Fatih Ergin'in sosyal medya hesabından hatırlattığı bir detay güne ve yaşadığımız tüm sürece damgasını vurdu.

Facebook hesabından paylaşımda bulunan Ergin “Kürtçülük yaptığı için yargılanan ve ceza alan Şerafettin Elçi'nin adını Şırnak Havalimanı'na verenler, "Hayatta yegâne servetim Türklükten başka bir şey değildir.'' diyen Atatürk'ün adını taşıyan havalimanını yok ediyor! Kurtarıp "Türklerindir" dediği ülkeyi Araplaştırıyor!” dedi.

Bu hatırlatma sonrası akıllara usta kalem Ergün Poyraz'ın sansüre uğradığı, bedelini cezaevlerinende ödediği o meşhur kitabı geldi. Musa'nın çocukları kitabında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesinin kökenlerine kadar anlatılmış ve iktidara nasıl ve neden geldiği anlatılmıştı.

Musa'nın Çocukları Tayyip ve Emine - Ergün Poyraz | kitapyurdu.com