Sabah gazetesinde çıkan bir haber siyaseti karıştırdı. "İmamoğlu parti kuruyor" iddiası kesin bir dille aktarıldı.

Sabah yazarı Mahmut Övür, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun parti kuracağı iddiasını "Onlara göre; İmamoğlu, ‘Macron Modeli’ ile 6'lı masanın iç kavga ve kaos yaşadığı bir zaman diliminde ‘ezber bozan’ bir çıkışla müthiş bir rüzgâr estirebilir" ifadeleri ile kaleme aldı.

Ekrem İmamoğlu: Seçim gecesi halkın tek haber kaynağı AA olmayacak!

Övür’ün Ekrem İmamoğlu’nun parti kuracağı ancak "yalan haber" olarak da oldukça tepki çeken haberinde parti ismini de şöyle paylaştı; "Ekerem İmamoğlu'nun isim ve soyisminin ilk iki harfinin birleşimiyle oluşacak: EKİM."

"Kibirli çıkışlarıyla irtifa kaybeden ama kafasına koyduğu "o makam" talebinden vazgeçmeyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kendi partisini kurmaya hazırlanıyor." diyen Övür "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz" diyerek de iddiasının altını çizdi.

Ekrem İmamoğlu 9 puan farkla kazandı: Bu zafer değil yeni bir başlangıç, her şey çok güzel olacak | Independent Türkçe

Övür'ün sosyal medyada bir kesim tarafından alay edilen, bir kesim tarafından da "acaba?" dedirten yazısının göze batan kısmı şu şekilde oldu;

"İmamoğlu ve yakın ekibinde yer alan Necati Özkan, Murat Ongun ve Soner Yalçın'ın yeni bir siyasi strateji oluşturdukları ve adını EKİM koydukları bir partiyle siyasi yolculuğa çıkacakları konuşuluyor.

İlham kaynakları da Fransa Cumhurbaşkanı Macron... Onlara göre; İmamoğlu, "Macron Modeli" ile 6'lı masanın iç kavga ve kaos yaşadığı bir zaman diliminde "ezber bozan" bir çıkışla müthiş bir rüzgâr estirebilir. Hesapları bu... Olur mu, bilemem ama CHP genel başkanlığı beklentisinden daha az gerçekçi değil. Daha önce de post-truth bir siyasetçi olarak bu modeli deneyeceği yazılmıştı."

Yazı ile ilgili ise sosyal medyada "gazeteci yalan haber yapmaz" tepkileri geldi.

TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE! TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE!