95. Oscar Ödülleri sahiplerini bulurken, Her Şey Her Yerde Aynı Anda filmi 7 dalda ödül topladı.

Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları

Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından düzenlene Oscar Ödülleri, bu yıl 95’incisini gerçekleştirdi.

En Los Angeles’ta bulunan Dolby Tiyatrosu’nda düzenlenen Oscar Töreni’ne Hollywood’un yıldızları akın ederken, ödüle layık görülen bazı yıldızlar da konuşmaları esnasında gözyaşlarına hakim olamadılar.

95. Oscar Ödülleri’nde En İyi Animasyon ödülü Guillermo Del Toro Pinocchio’ya giderken, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülü Her Şey Her Yerde Aynı Anda filmi ile Ke Huy Quan’ın oldu.

En İyi Kadın Yardımcı Oyuncu ödülü yine Her Şey Her Yerde Aynı Anda filminden Jamie Lee Curtis’in olurken ünlü oyuncu kariyeri boyunca ilk kez Oscar’a aday gösterildi ve teşekkür konuşması sırasında da gözyaşlarına hakim olamadı.

Öte yandan diğer ödüller ise şöyle:

En İyi Canlı Aksiyon ödülü An Irish Goodbye’ın olurken, En İyi Uzun Metrajlı Belgesel ödülü de Navalny’nin oldu. En İyi Kostüm Tasarımı ödülü Black Panther: Wakanda Forever filminden Ruth Carter’in olurken, En İyi Saç ve Makyaj Tasarımı ödülü de Balina filmiyle Adrien Morot Judy Chin ve Anne Marie Bradley Sherron’ın oldu. En İyi Görünü Yönetmeni Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok filmi ile James Friend’e gitti.

En İyi Orijinal Müzik Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok filmi ile Volker Bertelman’ın oldu ve En İyi Kısa Animasyon ödülü de The Boy, The Mole, The Fox ve The Horse ile Charlie Mackesy ve Matthew Freud’un oldu.

Diğer bir yandan ise 95. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu. Buna göre

En İyi Orijinal Senaryo – Her Şey Her Yerde Aynı Anda – Daniel Kwan ve Daniel Scheinert

En İyi Yönetmen – Her Şey Her Yerde Aynı Anda – Daniel Kwan ve Daniel Scheinert

En İyi Erkek Oyuncu – Balina – Brendan Fraser

En İyi Kadın Oyuncu - Her Şey Her Yerde Aynı Anda – Michelle Yeoh. Ayrıca Michelle Yeoh,  En İyi Kadın Oyuncu ödülüne sahip olan ilk Asya kökenli kadın oyuncusu olurken ünlü oyuncu BM Kalkınma Programı UNDP’nin de İyi Niyet Elçisi olarak görev yapıyor.