Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Necmettin Erbakan’ın da ilk koalisyonunu CHP ile kurduğunu söyledi.

Milliyet gazetesinden Hande Atılgan’ın sorularını yanıtlayan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının Saadet Partisi tarafından desteklenmesine yönelik gelen eleştirilere yanıt veren Karamollaoğlu, bu yorumları yapanları hayretle izlediğini, Erbakan Hoca’nın da siyasete atıldığında ilk koalisyonunu CHP ile kurduğunu söyledi. CHP’nin eski söylemlerini tamamıyla reddettiğini söyleyen Karamollaoğlu, bundan dolayı da itibar kaybına uğramadığını, bu açılmadan dolayı da kendilerinin diyalog kurmayı önemsediklerini ifade ederken, Kudüs Miting’inde Kemal Kılıçdaroğlu’nun önemli bir konuşma yaptığını da söyledi. Güçlü Türkiye’yi önemsediklerini ifade eden Saadet Partisi lideri, ilk kalkınmayı Türkiye’nin tamamında yapmaları gerektiğini de ekledi.

“Cumhur İttifakı içilemeyecek bir çorbaya döndü…”

AK Parti’den kopmuş yüzde 15’lik bir kesimin olduğunu söyleyen Temel Karamollaoğlu, bu insanların güven aradığını ve bu ittifakın da bunu sağlayacağını umut ettiğini ifade etti. Ahmet Davutoğlu’nun ve Ali Babacan’ın AK Parti’den ayrıldıktan ve siyaset pozisyonlarını belirli bir şekilde devam ettirmek istemelerinin de anlaşıldığını ifade etti. İki liderin de bir buçuk yıllık geçmişinin olduğunu söyleyen Saadet Partisi Genel Başkanı, ciddi bir sıçrama yapabileceklerini de ekledi.

Belediye Şubat Ayından İtibaren %60 Zamlı Maaş Ödeyeceğini Açıkladı Belediye Şubat Ayından İtibaren %60 Zamlı Maaş Ödeyeceğini Açıkladı

Cumhur İttifakı’nın genişleme çabalarına çaresizlik ifadesi olduğunu söyleyen Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bunların hepsine karşı bir tavır sergilemişken şu anda da kırık dökük ne varsa da toplama gayretine girdiğini aktardı. Cumhur İttifakı’nın içilemeyecek bir çorbaya döndüğünü söyleyen Temel Karamollaoğlu, HÜDA PAR ile yapılan görüşmelerin de geçmişte en ağır hakaretler yapanların şimdilerde de kucaklaştığını belirtti.