ÖSYM'nin düzenlediği Yükseköğretim Kurumları Sınavı için yeni kararlar alındı. ÖSYM, YKS sınavı için depremzedelerden sınav başvuru ücreti almayacak. Öte yandan bazı şehirlerde ise sınav yapılmayacak. İşte ÖSYM'den gelen flaş karar...

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

ÖSYM, yapmış olduğu açıklama ile YKS sınavının depremden etkilenen bazı şehirlerde yapılmayacağını açıkladı. Gelen bilgiler doğrultusunda hangi şehirlerde YKS sınavına girilemeyecek? Peki sınava hazırlanan gençlerin sınavları iptal mi olacak?

Hangi Şehirlerde YKS Olmayacak?

2023 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı için Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya'da sınav yapılmayacak. Dolayısıyla bu şehirlerde ikamet eden öğrenciler de diledikleri şehirde sınava giriş hakkı elde edebilecek.
Afetzedelerden Sınava Giriş Parası Alınmıyor!
11 şehirde depremden etkilenen afetzedelerin YKS sınavına giriş parası vermeden sınava girebileceği belirtildi. Sınava başvurular ise 8 - 23 Mart 2023 tarihleri arasında yapılabiliyor. Milyonlarca öğrencinin gireceği YKS için hazırlıklar tüm hızıyla devam etmekte. 

YKS 17 - 18 Haziran'da Yapılacak!

YKS sınavının 17 - 18 Haziran 2023 tarihlerinde yapılacağı kesinleşti. Bu doğrultuda ÖSYM'nin resmi açıklamasında ise :
"Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) 17-18 Haziran 2023'te yapılacak. Deprem sebebiyle afet bölgesi ilan edilen 11 il ve bir ilçemizde ikamet eden, deprem sonrasında başka il ve ilçelere göç eden adaylarımızdan sınav ve başvuru ücreti alınmayacak." dendi.