Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınav ücretini kaldırdı. Depremzedelerin ÖSYM sınavlarına nasıl gireceği merak ediliyordu. ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, süreçle ilgili bilgiler verdi ÖSYM artık sınav ücreti almayacak mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) başvuru ücretlerine ilişkin kurumun başkanı Bayram Ali Ersoy'dan açıklama geldi. Son yıllarda başvuru ücretlerinin pahalılığından dem vuran öğrencilerin sayısı gittikçe artıyordu. Ailelerde birden fazla sınava girecek olan çocukları için ödenecek sınav ücret maliyetinin fazla olduğunu ifade etmekteydi. Konuyla ilgili depremzedeleri düşünen ÖSYM, önemli bir karara imzasını attı.

ÖSYM Ek Başvuru Ücreti Almayacak!

Ek başvuru ücretlerine ilişkin yapılan düzenleme ile birlikte %50 fazladan alınan ücretin alınmayacağı vurgulandı. Ersoy, yapmış olduğu açıklama ile birlikte

Akaryakıt Fiyatlarını Düşüren Kampanya Geldi! Benzin ve Motorin Hiç Bu Kadar Ucuz Olmadı! Akaryakıt Fiyatlarını Düşüren Kampanya Geldi! Benzin ve Motorin Hiç Bu Kadar Ucuz Olmadı!

"ÖSYM sınav takvimindeki en yakın sınav nisan ayı başında gerçekleştirilecek Milli Savunma Üniversitesi'nin sınavıdır. Bu sınavla ilgili mart ayının başında ek başvuru alacağız. Ek başvuruda adaylar istedikleri yeri tercih edebilecekler. Ek başvurulardan alınan yüzde 50 ek ücreti, yönetim kurulu olarak deprem dolayısıyla kaldırdık. Sınavlara girecek adaylar Türkiye'nin herhangi bir yerinde sınava girebilecek." ifadesini kullandı.

Depremzedeler Nasıl Sınava Girecek?

Pek çok deprem bölgesinde yaşayan depremzedenin evlerini boşaltması ve bulundukları şehri de terk etmelerinden ötürü ÖSYM sınavlarının nasıl yapılacağı soruluyor. Konuyla ilgili ÖSYM Başkanı'nın açıklamasında depremzedelerin mağdur olmaması adına her türlü önlemin alınacağı vurgulandı. Bu doğrultuda kurumdan nasıl bir düzenleme geleceği ise henüz belli değil.