Tütün üreticileri bu habere çok sevinecek. Sarmalı kıyılmış tütünün ÖTV'sinde büyük indirim yapılacak. Sigara fiyatları bu ÖTV indiriminden etkilenecek mi? Tütünden alınan vergide son durum ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ÖTV müjdesiyle ilgili yaptığı açıklama...

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremzede bölgelerindeki tütün üreticilerine yönelik önemli bir açıklamada bulundu. Sarmalı kıyılmış tütünden alınmakta olan ÖTV'de yeni bir düzenlemeye imza atılacak.
 

Tütünde ÖTV Düşüyor mu?

Sarmalı kıyılmış tütünden alınan %55 oranındaki ÖTV'nin yarıya düşeceği yönünde mesaj verildi. Bu açıklamayı müjde olarak duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, hali hazırda böyle bir çalışmanın zaten yürütüldüğünü belirtti. Açıklamasında ise “Sarmalı kıyılmış tütünden alınan ÖTV’yi, tütün cinsine göre çeşitlendirmek amacıyla genel bir çalışma zaten yürütüyorduk” ifadesini kullandı.

Üreticilere Büyük Müjde!

Üreticiler, tütün satışı konusunda daha avantajlı konuma gelecek. Fabrikaların yanı sıra üreticileri yakından ilgilendiren bu indirimle beraber depremzede konumunda olan üreticiler için güzel bir haber. 

Sigaraya İndirim Gelecek mi?

Sigara fiyatlarına indirim gelip gelmeyeceği ise merak ediliyor. Yakında sigara şirketlerinin olası bir indirim için duyuru yapması beklenebilir. Ancak henüz net bir gelişme yaşanmış değil. Ülkemizde aktif olarak faaliyet gösteren JTI, BAT ve Philip Morris şirketlerinden nasıl bir açıklama gelecek ve indiirm uygulanacak mı göreceğiz.