ÖSYM'nin aldığı karar doğrultusunda YKS'nin yapılacağı şehirler yeniden güncellendi. Deprem bölgeleri için alınan karar değişti ve bazı şehirlerde sınava girilebileceği duyuruldu. ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy'dan son açıklama...

ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy'dan gelen son dakika açıklamasıyla birlikte bazı şehirlerde Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girilebileceği duyuruldu. Deprem bölgesindeki şehirlerde alınan karar değişti. Artık belirli deprem bölgesi şehirlerinde sınava giriş hakkı sağlanacak. Depremzedeler, ikamet ettikleri deprem bölgelerine yakın olan YKS için belirlenen binalarda sınava girebilecek.

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

ÖSYM'den YKS Kararı Geldi!

ÖSYM Başkanı'nın açıklamasında Hatay, Malatya, Kahramanmaraş ve Adıyaman şehirlerinde de YKS'nin uygulanacağı belirtildi. Talepler doğrultusunda belirtilen şehirlerde sınava giriş uygulaması başlatıldı. Deprem bölgelerinde oturanlar, farklı şehirlerde sınava giremeyeceklerini yoğun şekilde belirtmiş ve kararın değişikliği konusunda taleplerini belirtmişti.

YKS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

YKS sınav tarihi 17 Haziran Cumartesi ve 18 Haziran Pazar günleri arasında yapılacak. Sınavla ilgili ayrıntılar yine ÖSYM aracılığı ile paylaşılacak. Konuyla ilgili güncel bir gelişme yaşandığı takdirde haber sitemiz üzerinden detayları öğrenebileceksiniz.