Engelli kişilerin sosyal hayata katılmalarının en pratik yöntemlerinden bir tanesi bir araç sahibi olmalarıdır. İşte Dacia, Renault, Seat, Peugeot, Fiat ve Hyundai ÖTV muafiyetli fiyatları

270 bin TL'ye sıfır araba alın! ÖTV Muafiyetli Dacia, Renault, Seat, Peugeot, Fiat ve Hyundai fiyatları şoke etti! Birçok engelli şehir içinde ki yolların ve ulaşım araçlarının onlar için özelleştirilmiş olmamasından dolayı hayata karışmakta zorlanmaktadır. Devletimizin sağladığı ÖTV muafiyeti sayesinde engelli olan kimseler çok daha uygun fiyatlara araç sahibi olup ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Yayınlanan en güncel fiyat listelerine baktığımızda pahalanan birçok aracın muafiyet sınırlarından çıktığı görülse de hala tercih edilebilecek birçok uygun araç bulunmaktadır. Bu markaların arasında genellikle Japon menşeili ve Türkiye de uzun süredir araç satışı yapan markalar vardır.  Bu araçların listesine ulaşıp sizin de alabileceğiniz araç markalarına bakabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Farklı Araçlar Arayanların Bakabileceği Modeller

Yerden yüksek ve geniş araçlar olan SUV’ler her ne kadar şehirde kullanımı zor olan araçlar olsalar da rahatlık ve konfor vadettiğinden birçok kimse tarafından tercih edilmektedir. Sizde bir SUV severseniz Dacia’nin modellerine bakabilirsiniz.  Sandero ve Stepway modellerinin bütün paketleri ÖTV muafiyeti ile alınabiliyor.

Uzak doğuya özgü fütüristik diyebileceğimiz tasarımlardan hoşlananlarKia markasının Picanto modeline, SUV isteyenler ise Stonic modelinin elegance, konfor, prestige paketlerine bakabilirler. Engellilerin alabileceği daha Avrupai tasarımlara araçlar isteyenler ise Peugeot markasının 208 modelinin otomatik vitesli versiyonlarına göz atabilirler. Volkswagen polonun ise style paketi hariç bütün paketleri ÖTV muafiyetine dahildir. 

Sevilen Markaların Listeye Giren Araçları 

Engellilerin alabileceği araçlar arasında birçok farklı model bulunmaktadır. Fakat ülkemizde uzun süredir modelleri satılan markaların araçların yedek parça ve servis konusunda daha az sorun çıkardığından dolayı birçok engelli bilindik modelleri tercih etmektedir. Fiat egea ve sedan modelleri bu kapsamda tercih edilebilir araçlar arasındadır. Sadece egea modelinin hactback lounge paketi buna dahil değildir. Hyundai markasının i10 ve i20 modelinin bütün paketleri ve elentra modelinin manuel vitesli modelleri ÖTV muafiyetine dahildir. Seat markasının ibiza modeli engelliler tarafından alınabilir. Honda markasının city modeli de muafiyete dahildir. Son olarak  Renault markasının Taliant ve Clio modellerinin hepsi engellilerin alımına sunulmuştur.