Sosyal medya bu defa da Özgür Demirtaş'ın geçirdiği sinir patlaması ile çalkalandı...

Sosyal medya hesabını aktif olarak kullanan ve geniş bir takipçi kitlesi olan Demirtaş kendisine yöneltilen tepki, eleştiri ve yorumlara artık dayamayınca, önce bir Twitter kullanıcısının paylaşımını alıntıladı, ardından da bu tweeti "Bundan sonra cahile karşı kibarlık yok. Cahili gördüğünüz an bilginizle hamam böceğinin üstüne bastığınız gibi basın üzerinde ayağınızı çevirin." ifadeleri işe paylaştı.

Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu! Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu!

Türkiye'nin içinde sokulduğu ekonomik çıkmaz sebebi ile yaptığı uyarı ve açıklamalar sebebi ile yoğun olarak  oklarının da hedefi olan Özgür Demirtaş, bu defa sessiz kalmadı.

Türkiye'nin milli gelir sıralaması ile ilgili yaptığı paylaşıma bir Twitter kullanıcısından Demirtaş'a "Bu hızlı büyüme Milli Geliri birden bire etkilemez, etkisi yavaş ama kalıcı olacaktır. Siz piyasaya güvensizlik pompalamaya devam edin. Doların çakıldığı geceki gibi dut yemiş bülbüle dönmeniz yakındır." şeklinde bir yanıt geldi.

İlber Ortaylı o capsleri yorumladı!, İlber Ortay capsleri, "Çok cahilsin keşke ölsen"

Özgür Demirtaş ise bu yorumu alıntılayarak "Sermet sen kimsin? Sermet ne okudun? Sermet Eğitimin ne? Sermet Ekonomi-Finans hakkında okuduğun kitapları, yazdığın akademik yayınları YAZ bakayım. Türkiye’nin kötü dönemleri oldu. Ama hiçbir döneminde CEHALET bu kadar özgüvenli olmadı, bu kadar baş tacı edilmedi ama geçecek!" ifadeleri ile paylaşımda bulundu ve devamını da şu sözler ile getirdi.

"Bundan sonra CAHİLE karşı kibarlık yok. Cahili gördüğünüz an bilginizle HAMAM BÖCEĞİNİN üstüne bastığınız gibi basın üzerinde Ayağınızı çevirin. Adam bana ilçe teşkilatının yanındaki kahvehaneden Albert Einstein gibi yazıyor. Yanınızda bir tane bile GERÇEK akademisyen kalmadı."

çok cahilsin keşke ölsen #721399 - uludağ sözlük galeri