Türkiye'nin bu sefalet günlerinde, vatandaşa tasarruf talimatları verilip, "şükürsüzlük" ile suçlanırken Bakanlık’tan 'en savunmasız mülteciler' için 5 yıldızlı otelde 1,5 milyon liralık toplantı yapıldığı ortaya çıktı.

iPhone 15 Üretmesi Kadar Maliyeti de Yüksek! Bu Model Apple'ı Çok Zorladı! iPhone 15 Üretmesi Kadar Maliyeti de Yüksek! Bu Model Apple'ı Çok Zorladı!

Dikkat çeken adı ile "En Savunmasız Mültecilerin Yaşam Standartlarının Temel İhtiyaç Desteği ile İyileştirilmesi Projesi" için Ankara’da beş yıldızlı bir otelde 4 günlük toplantı düzenleyecek olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu icraati ile "Hangi ülkenin bakanlığı?" diye sordurttu.

500 kişinin katılacağı "düşünceli" ve "iyi niyet" program, 1 milyon 499 bin liraya da ihale edildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Kızılay iş birliğiyle yürütülen “En Savunmasız Mültecilerin Yaşam Standartlarının Temel İhtiyaç Desteği ile İyileştirilmesi Projesi” için Ankara Kızılcahamam’da beş yıldızlı termal otelde Suriyeliler için 1 milyon 499 bin liraya 4 günlük toplantı düzenleyecek.

27-31 Mayıs 2022 tarihleri arasında düzenlenecek toplantı, ekonomik yıkım yaşadığımız ve tasarruf çağrıları ile terbiye edildiğimiz bu günlerde, bütçesi ile ayrı, amacı ile ise apayrı dikkat çekici ve ibret verici oldu.

Ankara Kızılcahamam’da 5 yıldızlı termal otelde düzenlenecek programa 440’ı katılımcı, 60’ı eğitmen ve bakanlık personeli olmak üzere toplam 500 kişi katılacak ve katılımcılar, 2’şer kişilik; eğitmen ve bakanlık personeli ise tek kişilik odalarda kalacak bilgisi ise üzücü oldu. Keşke katılımcıların hepsi 5 yıldızlı otelde tek kişilik odalarda kalmalıydı, zira dünya üzerindeki en çok verigiyi toplayan ve bunu da zaten en çok son 20 senede harcayan bir ülkeyiz.

Bu arada Bakanlık, toplantıyı organize edecek firmayı belirlemek için ihaleye çıktı ve Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda yayımlanan ihaleyi, 1 milyon 499 bin lira bedelle Aymir Turizm Organizasyon ve İnşaat Ticaret Limited Şirketi aldı.

Organizasyon şartnamesinde katılımcılar için alkol dışında ‘her şey dahil’ sisteminde olacağı sevinçle karşılanırken Alkol dışında ayrıca kuru temizleme, telefon, faks, oda servisi, doktor, masaj, güzellik salonu, kuaför, bowling, bilardo, oyun salonu, nargile, butik gibi hizmetlerin ekstraya gireceği kararı ise şahsen bizi yine üzdü. Zira vergilerimiz ile bunu da karşılardık.