Bu yeni gelen haber işçi, asgari ücretli, memur, EYT’li, emekli başta olmak üzere toplumun pek çok kesilmeli olabildiğince yakından ilgilendiriyor.

Peş peşe belli oldu! İşçi, asgari ücretli, memur, EYT’li hesaplara 3.500 TL yatıyor! Milyonlarca vatandaş sabırsızlıkla ek ödemeyi, bayram ikramiyesini, ve gelecek olan zam haberlerini beklemeye başladı. Bu anlamda milyonların beklemiş olduğu tarihler belli oldu. Türkiye'de tespit edilen milyonlarca emekli, memur, işveren Ankara'dan gelecek olan müjdeli bir haber bekliyordu. Kulislerde tartışılanlar meydana çıktı. Emekli vatandaşların yaşam seviyelerinin artması için çeşitli çalışmalar yapıldı.  Bayram ikramiyeleri ile taban aylıklarında yeniden bir artış yapılması bekleniyor. 3.500 TL olacağı iddia edildiği ve işte karşınızda 3600 ek gösterge ile teşvikler konusu ile ilgili en son yapılan çalışmalar ve çok daha çoğu haberimizde..

Çalışma yaşamının olabildiğince zorlu olması, hükümetin üstüne çok büyük bir mesuliyet getirmektedir. İş ve sosyal güvenlik eksperleri doğrultusundan oluşturulan açıklamalara göre ek gösterge, istihdam ile biriken borçlarını çözümü mutlaka bir an evvel millete yansıtılmalı.

Emekli kişilerin yaşam seviyelerinin yükseltilmesine odaklanılıyor. Bayram ikramiyeleri ile taban aylıklarında yeniden bir artış yapılması söz husussu. Bayram ikramiyelerinin en düşük 3000 ve 3500 TL arasında olması hedefleniyor.  Bu anlamda bir diğer husus ise emekli aylıklarının 3.500 TL'ye çıkması oluyor. Bu başlıklar oldukça önemlidir. Çünkü milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor.  3600 ek gösterge ile ilgili gelişmeler için önemli detaylar ise gelmeye devam ediyor. Emeklilikte yaşa takılanlar ile emekli kişilerin devletten beklentileri de devam ediyor. 

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

3600 ek gösterge ile ilgili yapılan çalışmaların sona ermesi sonrasında kamu personellerinin almış oldukları maaşlar ile emekli olmaları bağlamında alacakları tazminat oranlarında bayağı bir yükseliş olacak. Başka taraftan emekli vatandaşlar ise maaşlarının asgari ücret kadar olmasını bekliyor.  Haziran ayı içinde hükümet yetkilileri doğrultusundan çok ciddi adımlar atılması bekleniyor.