Vatan Emniyet’te intihar eden Polis memuru Enes Sayhan ardında bıraktığı açıklamalar ile gündem oldu.

İstanbul’da görevli polis memuru Enes Seyhan, İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki merkezinde intihar etti ve akıllara önce artan emniyet mensubu intiharları geldi sonra da Sayhan'ın, bıraktığı açıklamalar dikkat çekti.

Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Koruma Büro Amirliğinde görevli polis memuru Enes Seyhan, İl Personel Şube Müdürü’nün eski makam odasında intihar ederken hayatına neden son verdiğini ise bir not ile anlatmaya çalıştı.

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

Emniyet kaynaklarının da aktardığına göre Sayhan, bir süredir üstleriyle sorun yaşıyordu ve intihar etmeden önce yazdığı notta da anlattıkları ile bu iddiaları doğruluyordu.

Sayhan, “Mobbinglerle, sürgünlerle suçsuz olmama rağmen haksız soruşturmalarla beni intihara sürüklediler. Adalete inancım kalmadı başka çıkış yolu bırakmadılar. Mesleğimi sevmekten ve çok çalışmaktan başka bir suçum yok. Delilsiz, suç isnatsız bir dosya uydurarak beni koruma büroya gönderdiler. ‘Suçsuzum’ dedim 'İnceleyin soruşturma yapın’ dedim dinlemediler. Dosyanın kapağını bile açmadan yıllarca zulmettiler” notu ile intihar etti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise intihar olayında varsa ihmali olanların tespit edilmesi için soruşturma açıldığı açıklandı.