Ekranların fenomeni Müge Anlı İle Tatlı Sert programında bu defa bambaşka bir skandal ortaya çıktı.

Müge Anlı'ya katılan bir kadının, şuan ki hükümetin, Afgan damadına Beylikdüzü bölgesinde bir ev verdiğini söylemesi uzun süredir Arap akınına uğrayan Türkiye'de gündem oldu.

Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir? Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir?

Türkiye’ye gelen Afgan ve Suriyeli mültecilere, hükümetin maddi yardımda bulunduğu iddiaları sürerken Müge Anlı'ya katılan bir kadının, canlı yayında Afgan damadına “devlet tarafından” ev verildiğini açıklaması birçok soruyu tekrar akıllara getirdi.

Programa katılan kadın “Beylikdüzü'nde devletin verdiği bir ev var diyor damadım. Devlet nasıl bir ev vermiş bilmiyorum. Sitede kalmışlar” deyince uzun süredir mülteci ve sığınmacıların hükümet kontrolünde Türk vatandaşlığına geçirildiği, Türkiye'ye Arap göçünün planlı, programlı ve destekli olduğu iddiaları yine gündem oldu.

Daha önceden de Suriyeli ve Afgan mültecilerin devlet tarafından çeşitli kira, geçim, eğitim, alışveriş parası gibi maddi yardımlardan faydalandığı bilgileri dönem dönem gündeme gelen konulardı ancak Türkler barınma krizi yaşarken şimdi de "ev verilmesi" açıklamaları tepki topladı.

İddialara ilişkin bir açıklama gelmemesi de ayrıca dikkat çekti...