Emeklilere verilen promosyon rekabeti hız kesmiyor. Emeklilere 25 bin 215 TL emekli promosyon sürprizi ses getirdi.

Birçok meslek grubu için son zamanlarda yapılan promosyon haberlerinin adeta ardı arkası kesilmiyor. Bankalar  tarafından özel ve kamuda görev yapan  meslek gruplarına sunmuş olduğu cazip promosyon teklifleri haftalardır olduğu gibi bugünde gündemdeydi, emekli maaş promosyonlarının ardından memurların maaş promosyonları da uzun süredir gündemdeydi. Promosyonlar uzun süredir gündemden düşmezken konuya ilişkin son dakika gelişmesi ise Bursa Büyükşehir Belediyesinden geldi. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerinde çalışan tam 13 bin kişi için sunulan promosyon  red cevabını aldı. Peki, çalışanlar kaç TL promosyon almayı istiyor, Bursa Büyükşehir Belediyesi komisyon tutarı olarak ne kadar teklif edildi? Belediyede çalışan kişilere kaç TL promosyon  ödenecek? Merak edilen sorunun  cevapları ve daha fazlası siz değerli okurlarımız için haberimizde.

THY'de Part Time İş! Personel Alımları Başladı, THY İş Başvurusunda Aranan Şartlar... THY'de Part Time İş! Personel Alımları Başladı, THY İş Başvurusunda Aranan Şartlar...

Emeklilerin çok yakından takip ettiği promosyon ödemelerinde heyecan dur durak bilmeden devam ediyor. Bankaların promosyon çılgınlığı son sürat devam ederken, promosyon ile ilgili haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Bu haberlere bir yenisi daha eklendi. Kamu kuruluşlarında ve özel sektörde promosyonla ilgili her gün yeni bir  gelişme yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde  Adalet Bakanlığında çalışan memurların promosyon gününün erkene çekildiği haberinin ardından polis memurlarının promosyonlarının 27 bin Türk Lirası olacağı açıklanmıştı. Emekli promosyonları için son gün 30 Eylül! Bursa'da ise 13 bin çalışan 25 bin Türk Lirası promosyonu yetersiz bularak, bankalardan yeni bir ücret talep etti. Bursa Büyükşehir ve iştiraklerinde çalışan 13 bin kişi 36 bin TL istedi.

13 bin çalışan için promosyon pazarlığı devam ediyor. Bursa'da gerçekleşen promosyon görüşmelerinden henüz herhangi bir sonuç çıkmadı. Yapı Kredi bankasının  13 bin işçi için 25 bin 215 lira teklifte bulunmuştu. Promosyon ile  ilgili olan teklifi beğenmeyen çalışanlar yaklaşık 11 bin TL daha fazla isteyerek 36 bin TL istedi.

25 Bin 215 Lira Promosyon Teklifi Kabul  Edilmedi

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerinde çalışan tam 13 bin çalışanın banka maaş promosyonu için 29 Eylül günü yapılan görüşmelerden herhangi bir sonuca ulaşılamazken. Yapı Kredi tarafından 36 aylık maaş promosyonu için  Bursa Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerinde çalışan kişilere en yüksek 25 bin 215 lira teklif ederken, bu rakam yeterli bulunmadığı için toplantı daha ileri bir tarihe ertelendi. Toplantının  ne zaman gerçekleşeceği ise merak konusu oldu.

36 Bin TL'lik Promosyon Beklentisi

Diğer yandan ise Bursa Osmangazi Belediyesi’nin de 3 bin çalışanı çok yakından ilgilendiren maaş promosyonları için Ekim ayının ilk haftasında bir toplantı düzenleneceği 25 ile 30 bin Türk Lirası arasında 36 aylık maaş promosyonu beklendiği öğrenildi.

 30 bin TL ve civarında bir teklif bekleyen Büyükşehir Belediyesi yöneticileri de istenilen rakama bir türlü ulaşılmadığı için toplantının daha ileri bir tarihe ertelenmesi kararı çıktı.