PTT ile asgari ücretten daha fazla maaş almak isteyenler başvuru şartlarına bakıyor. 2023 yılı PTT personel alımlarına ilişkin detaylar ve çok daha fazlası haberimizde olacak. PTT personelleri ne kadar maaş alıyor? İşte başvuru yapacaklar için PTT işe alım ilanları...

PTT'nin geçtiğimiz yıl personel alımı yaptığını biliyoruz. Bu yıl da personel alımları ile ilgili nasıl bir karar açıklandı merak konusu haline geldi. 2023 yılı itibarıyla PTT'de çalışmak isteyenlerin belirli şartları karşılaması gerekecek. Bu şartlar temel olmakla beraber değişkenlik gösterebilmektedir. 

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

PTT Personel Alımı Başvuru Şartları 2023

Güncel olarak personel alımı için başvuru yapmak isteyenlerin belirlenen şartlara dikkat etmesi gerekiyor. 2022 yılında bu şartlar geçerliydi. Bu sene başvuru listesinde bir değişiklik yapılır mı bilinmemekte. İşte o şartlar:

On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.
Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.
Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.
Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını haiz olmak.
Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

PTT Personel Alımları Ne Zaman Başlıyor?

PTT'nin güncel personel alımlarına ilişkin henüz duyuru yapmadığını belirtelim. Ancak sözleşmeli veya kalıcı personel için iş ilanı yayınlandığında sizler ile paylaşacağız. 2023 yılı içerisinde PTT bünyesinde alışacak yeni personellere ihtiyaç duyulabileceği ifade edildi.