Çocuk sahibi olanlara PTT'den 3030 TL veriliyor. Sosyal destek için zaman kaybetmeden başvuru yapanlar yaşadı. İlkokul, ortaokul ve liseye giden çocuğunuz var ise destek paranızı hemen alın. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan açıklama geldi.

Sosyal yardım çeşitleri ile dikkat çeken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu sefer de çocuk sahibi olanlar için harekete geçti. Belirlenmiş şartları karşılayan ailelere 3030 TL'lik ödeme yapılacağı belirtildi. Sosyal ve ekonomik destek adı altında sağlanan yardımlarda aranan şartlar nelerdir?

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

Çocuğun Eğitim Durumu Önemli

Çocukların eğitim durumuna göre belirli bir ödeme planı oluşturuluyor. Üstelik ödenecek miktar da bundan etkileniyor. Lise, ilkokul, ortaokulda okuyan öğrenciler için sağlanan desteklerden faydalanmak için sosyal yardım başvurusunda bulunmalısınız.

Ödemeler PTT'den Alınacak

e-Devlet üzerinden veya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla yaptığınız başvurunuz kabul edilirse ödeme almaya hak kazanacaksınız. Bu ödeme için ise PTT'ye gitmeniz gerekiyor. Kimliğinizle birlikte çocuğunuzun adına ödeme alabileceksiniz. Okul okumakta olan pek çok çocuk, sosyal ve ekonomik destek ödemelerinden yararlanıyor. Bu sayede eğitim ihtiyaçları, sosyal ihtiyaç ve yeme içme gibi elzem ihtiyaçları karşılanmakta. Daha fazla detay için bakanlık ile iletişime geçebilir veya e-Devlet üzerinden gerekli yönergeleri okuyabilirsiniz.