SGK'lı çalışanlara verilen ödemenin miktarı 2023 yılında 23 bin TL'yi geçecek. Asgari ücretli çalışansanız bu hakkınızdan faydalanmayı unutmayın. İşte SGK'nın asgari ücretliye vereceği binlerce TL'de aranan şartlar...

SGK'nın belirli durumlarda çalışanlarına sağladığı avantajlardan söz edelim. 2023 yılında da çalışanlara bazı durumlarda ödenecek ödemeler belli oldu. Doğum izni ile birlikte önemli avantajlar sağlanıyor. Bu yıl binlerce TL, doğum izni yapacak sigortalı çalışanlar için kullanılacak. 

112 Gün İzin Hakkı!

Doğum yapan annelere sağlanan 112 gün izin hakkıyla birlikte asgari ücretli çalışanlar ortalama 24 bin 900 TL'lik ödemenin sahibi olacak. Eğer farklı bir maaş alıyorsanız ona göre hesaplama yapılacaktır. SGK'nın bu doğrultuda önemli fırsatlar sağladığı ve çalışanların yanında olduğunu belirtelim. Doğum izniyle beraber bebeği emzirme hakkı gibi iş faaliyetlerine dönüldüğü vakit bu yönde de bazı imkanlar sağlandığı biliniyor.

1100 TL Bayram İkramiyesine Rekor Zam Geldi! Toplamda 4000 TL Emekli İkramiyesi Ödenecek! 1100 TL Bayram İkramiyesine Rekor Zam Geldi! Toplamda 4000 TL Emekli İkramiyesi Ödenecek!

SGK Doğum İzni Parası Şartları

SGK'nın doğum izni parasını sigortalı çalışan ve en az asgari ücret maaşı alanlara verdiğini belirtelim. Öte yandan  1 yıl içinde en az 90 gün sigorta prim şartı öne sunuluyor. Doğum izni başlamadan işi bırakırsanız herhangi bir ödeme alma hakkına sahip olmayacaksınız. Dolayısıyla bunu da göz önünde bulundurmak gerekir.