Ev hanımlarına PTT’ den müjde geldi. Bu bağlamda sosyal güvencesi olsun ya da olmasın bütün ev hanımlarına 30 Bin TL’ ye kadar nakit para verileceği belirtildi. İşte detaylar…

Ev hanımlarına PTT’ den müjde geldi. Bu bağlamda sosyal güvencesi olsun ya da olmasın bütün ev hanımlarına 30 Bin TL’ ye kadar nakit para verileceği belirtildi. İşte detaylar…

Son zamanlarda hem küresel piyasalarda hem ulusal piyasalarda yaşanan yüksek enflasyon rakamlarından dolayı ekonomik problemler ortaya çıkmıştır. Bu bağlamda yaşanan zorluklar karşısında PTT’ nin ev hanımlarına 30 bin TL’ ye kadar nakit para alacağı ifade edildi. Bu bağlamda vatandaşlar bunun detaylarını merak edip araştırmaya başladı.

AnyConv.com__60cc7617c9de3d1a74b915e9

PTT’ den Görülmemiş Kampanya!

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT), genel müdürlük olarak hizmet sunmakta ve Türkiye’ nin posta örgütü olarak bulunmaktadır. Mayıs 2013 tarihinde TBMM’ de kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir diyebiliriz. Öte taraftan 6 Şubat 2017 tarihinde yayımlanan kararnameyle devlete ait bütün hisselerinin Türkiye Varlık Fonuna devredilmesi kararlaştırılmıştır. Bu bağlamda sermayenin tamamı devlete aittir. 

Hem iç hem de dış piyasada yüksek enflasyon rakamları ile mücadele devam ediyor. Bu bağlamda hayat pahalılığının da yaşanması ile vatandaşlar nakit para bulundurma sıkıntısı yaşamaktadır. Bu bağlamda bankaların ve PTT’ nin kampanyaları vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. 

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

olan

Herkese 30.000 TL Nakit Para!

Yeni yılın ilk günlerinde açıklanan enflasyon rakam ve refah payının da eklenmesi ile memur ve emekli maaşlarına %30 oranında zam yapılmıştı. Bununla birlikte bankalar hem emekli promosyon ödemeleri konusunda hem de diğer kampanyalar konusunda birbirinden güzel kampanyalar hazırlamaya devam ediyor. Dolayısı ile insanlar bankaların hazırlamış olduğu kampanyaları kendi internet sitesinde yer alan detay kısmında şartlarına bakarak araştırmaya devam ediyor. 

Vatandaşlar yüksek enflasyon rakamlarından dolayı daha uygun fiyatlar ile alışveriş yapmak ve bankaların hazırlamış olduğu kampanyaları yakından takip ediyor. Bu bağlamda hazırlanan kampanyaların detayları bankaların internet sitesinde detaylı bir şekilde anlatılıyor. 

Türkiye’ nin en büyük posta örgütü olan PTT’ nin ev hanımlarına yönelik başlattığı kampanya milyonlarca kişi tarafından yakından takip ediliyor. Kampanyanın detaylarında ne olduğu araştırılmaya başlandı. 

PTT ev hanımlarına büyük müjdeyi verdi. Bu bağlamda sosyal güvencesi olan ya da olmayan, karşılıksız ve koşulsuz kredi imkanı sunmaktadır. Başvuru yapan kişilerin gelir durumu göz önünde bulundurulmadan 30 Bin TL’ ye kadar nakit para imkanı sunmaktadır. Bahsi geçen ödemelerin ise 14 – 15 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılacağı belirtildi. Dolayısı ile ev hanımlarının bu tarihlere kadar gerekli başvuruları yapması gerekmektedir. 

Bilhassa ekonomik krizin sürdüğü bu dönemde maddi olarak güçlük çeken kişiler banka kredilerine yönelmektedir. Bu bağlamda PTT’ de son zamanlarda aktif bank işbirliği kapsamında nakit ihtiyacı olan vatandaşlara düşük faiz ile ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Bu sefer PTT’ in müjdesi ev hanımlarına oldu. Bu kapsamda nakit ihtiyacı olan ve durumu yerinde olmayan ev hanımlarına PTT’ den 30 bin TL’ ye kadar ihtiyaç kredisi verileceği belirtildi. 

Ev hanımlarına sağlanacak ihtiyaç kredisinde başvuru yapan kadınların kredi notuna bakılmadan düşük faizli destek alacağı ifade edilmektedir. Öte taraftan gelir belgesine gerek kalmadan PTT’ den şartsız bir şekilde düşük faiz ile kredi alma fırsatı bulunmaktadır. PTT’ nin bu ihtiyaç kredisine başvuru yapan kadınlar 36 ay vadeli ve 3 ay ödeme ertelemeli kredi desteği de sunmaktadır.

Öte taraftan gelir belgesi olan ya da kefil ve şart gösterme fırsatı bulunanlar daha yüksek rakamlarda da PTT kredisi alma şansı bulunmaktadır. Kredi başvuruları şubelerden veya altif bank aracılığı ile yapılmaktadır. Ayrıca SMS ile de PTT’ ye kredi başvurusu yapılmaktadır.