PTT’nin emeklilere faizsiz kredi verdiğine dair çıkan haberler, bireyleri heyecanlandırmıştı. Bu haber her ne kadar insanların sevindirse de kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

Faizsiz kredi imkanından yararlanmak herkesin hayali ve hakkıdır. Ancak bankaların hiçbirinde faizsiz kredi imkanı olmadığı görülür. Bu durum alışılagelmiş bir durumdur. Ancak geçtiğimiz dönemlerde çıkan haber emeklileri oldukça sevindirmişti. Yapılan açıklamalara göre PTT emeklilere faizsiz kredi sağlıyor. Bu durum emeklileri ve yakınlarını sevindirmiş olsa da, kafalarda soru işaretleri belirdi. Çünkü bunun nasıl mümkün olacağı merak konusu oldu. 

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

PTT’nin bankacılık işlemlerini gerçekleştirmeye başlaması, en çok emeklilere yaradı. Bilindiği üzere PTT geçmiş yıllarca yalnızca posta, telefon ve telgraf gibi işlemlerle ilgilenmekteydi. Ancak gelişen teknoloji ve değişen dünyaya ayak uydurmak isteyen PTT, bankacılık faaliyetlerini de gerçekleştirmeye başladı. Buradan hareketle para transferi, maaş çekme ve bunun gibi işlemler için PTT tercih edilmeye başlandı. 

Uzun yıllardır hayatımızda olan PTT, geçtiğimiz yıllarda kurum içerisinde bir değişikliğe gitmiş ve kurum özelleşmişti. Kurumun özelleştirilmesinin yaratacağı sonuçlar merakla bekleniyordu. Ancak şu ana kadar kurumda yapılan değişikliklerin kuruma ve kurumu tercih edenlere yaradığı görülüyor. PTT, yapmış olduğu hamleler sayesinde ön plana çıkmaya devam ediyor. PTT’den gelen son hamle ise emekliye faizsiz kredi verildiği yönünde yapılan açıklamalardı. 

Faizsiz Kredi Neyi Kapsıyor?

Bilindiği üzere bankalar kredi verirken günümüz koşullarında oldukça yüksek faizler uyguluyor. Bu durum bireylerin elinin kolunun bağlanmasına neden oldu. Özellikle maaşları oldukça düşük olan emeklilerin bu süreçte mağdur olduğu görüldü. Buradan hareketle emeklileri dezavantajlı konumdan avantajlı konuma geçirecek olan bir hamle gerçekleştirildi. Buna göre emekliler faizsiz kredi imkanında yararlanabiliyor. Peki, bu tüm emeklileri kapsıyor mu ve gerçekten faizsiz mi?

PTT emekliye faizsiz kredi imkanı, belirli şartları yerine getiren tüm emeklileri kapsamaktadır. Bu şartlar otomatik ödeme talimatı, emekli maaşın PTT şubelerine taahhüt edilmesi, işlem ücretinin karşılanması ve bireysel emeklilik sitemine dahil olmak şeklinde sıralanabilir. Siz de PTT’nin emekli vatandaşlara uyguladığı faizsiz kredi imkanından faydalanmak istiyorsanız ilk olarak bu gereklilikleri yerine getirmeniz gerekmektedir. daha fazla bilgi almak ve herhangi bir problemle karşılaşmamak adına size en yakın PTT şubesine gitmeniz sizin yararınıza olacaktır. 

PTT emekliye faizsiz kredi hizmetini duyurduktan sonra akıllarda beliren bir diğer soru ise bu kredinin miktarı olmuştu. PTT emekliye faizsiz kredinin miktarı da belli oldu ve 1000 Türk Lirası ila 2000 Türk lirası gibi düşük miktarlardan oluştuğu belirtildi.