Uygun koşullar altında tüketici kredisi kullanmak isteyenler için TEB tüketici kredilerinde yeni güncelleme yaptı.

Türkiye bankacılık sektöründe uzun bir süredir düşük seviyelerde devam eden tüketici kredisi faiz oranları, son dönemde artış eğilimine devam ediyor. Acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar, bankacılık sektöründe en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranları veren bankaları araştırmaya devam ediyor. İhtiyaç kredisinde müşteri memnuniyeti odaklı hizmetleri ile dikkat çeken Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), tüketici kredisinde faiz oranlarını güncellediğini duyurdu.

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

Türkiye bankacılık sektöründe uzun bir süredir düşük seviyelerde devam eden tüketici kredisi faiz oranları, son dönemde artış eğilimine devam ediyor. Acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar, bankacılık sektöründe en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranları veren bankaları araştırmaya devam ediyor. İhtiyaç kredisinde müşteri memnuniyeti odaklı hizmetleri ile dikkat çeken Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), tüketici kredisinde faiz oranlarını güncellediğini duyurdu.

En uygun koşullar altında acil nakit ihtiyacını karşılamak için bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek isteyen vatandaşlar için cazip kampanyalar sunuluyor. Uzun vade sayısı ve düşük kredi faiz oranı araştıran vatandaşlar, son dönemde bankaların ihtiyaç kredilerinde faiz oranlarını yükseltmesinin ardından rahatsız oldu. Koronavirüs salgını sebebiyle ekonomik açıdan zorlu bir süreçten geçen vatandaşlar, acil borçlarını kapatabilmek için çözümü bankalarda arıyor. Uygun koşullar altında tüketici kredisi kullanmak isteyenler için TEB tüketici kredilerinde yeni güncelleme yaptı.

TEB İhtiyaç Kredisi Güncel Faiz Oranı

TEB müşterilerinin kullanımına sunduğu ihtiyaç kredisi faizlerinde güncelleme yaptığını duyurdu. Bankanın kurumsal internet sitesi üzerinden alınan verilere göre, TEB ihtiyaç kredisi güncel faiz oranı 1.25 olarak uygulanıyor. Acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlar, kredi faiz oranı kadar vade sayısı ve esnek ödeme avantajlarını da yakından takip ediyor. Bunu iyi bilen TEB yetkilileri müşteri memnuniyeti sağlamak adına cazip ödeme avantajları sağlıyor.

TEB’den 1.25 faiz ile 50 bin lira kredi kullananların 36 ay vade ile kredinin aylık geri ödemeleri bin 807 lira oluyor. Üç yıllık vade sonunda toplam ödeme tutarı ise 65 bin TL oluyor. Daha düşük ihtiyaçlarını karşılamak için düşük limitli kredi kullanan müşterilerin aylık ödemeleri daha düşük seviyeden gerçekleşiyor.

Örneğin 50 bin TL yerine 10 bin TL’lik ihtiyaç kredisi kullanan bir müşteri, 36 ay vade seçeneğinde aylık 361 TL ödeyerek borcunu 3 yıl içinde kapatabiliyor. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunan TEB’den ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterinin vade sonunda toplam ödemesi gereken ihtiyaç kredisi tutarı ise 13 bin TL olarak hesaplanıyor.