PTT başvuru yapan herkese 171 TL destek ödemesi sağlıyor. Başvurular hane bazlı olarak yapılıyor ve PTT şubelerine fatura ile birlikte gitmek yetiyor. Hanedeki kişi sayısına göre ödeme yapılırken bir şeylere gidip başvuru yapmanız halinde hemen ödemeyi almak mümkün oluyor.

Koronavirüs salgını, dünyada başlayan küresel krizler, Rusya Ukrayna Savaşı derken ekonomiler alt üst olmuş durumda. Türkiye'nin ekonomisi de bu durumdan olumsuz etkilemeye devam ediyor. Özellikle son dönemlerde yapılan elektrik faturası zamları sonrasında vatandaşlar faturalarını bile ödeyemeyecek duruma geldi. Devlet, elektrik faturasını ödemekte zorluk çeken vatandaş sonra elektrik faturası desteği sağlıyor. Elektrik faturası yardımı PTT aracılığı ile yapılıyor. Sadece faturanızla birlikte PTT'ye giderek başvuru yapmanız destek ödemesi almak için yetiyor. Elektrik faturası yardımı hanede yaşayan Kişi sayısına göre değişiyor. Ancak 2022 yılı için en az 171 TL destek ödemesi veriliyor. Özellikle sosyal yardımlardan faydalananların herhangi bir başvuru yapmadan elektrik faturası yardımından faydalanması mümkün oluyor.

PTT hane başına 171 TL nakit destek veriyor! Faturanızı alın, gişelere koşun, anında ödeniyor!

Elektrik faturası desteği PTT üzerinden yapılıyor. 103 lira ile 206 lira arasında değişen ödemelerde 4 kişilik bir aileye verilen ödeme tutarı 100 71 TL oluyor. 2022 yılında 5 kişilik bir aile için yapılacak ödemeyi üst sınır olan 206 TL oluyor. Ayrıca Kronik hastalığı bulunanlar, cihaza bağlı olarak yaşamak zorunda olanlar ekstra ödeme alabiliyor. Devletin sağladığı destekler sayesinde özellikle kademeli tarife başladığı günden bu yana Elektrik faturasını ödemekte zorluk çeken vatandaşlar faturalarının bir kısmını devlet yardımı ile ödeme imkanı buluyor.

ptt-hane-basina-171-tl-nakit-destek-veriyor-faturanizi-alin-giselere-kosun-aninda-odeniyor-2

Elektrik faturası yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Elektrik faturası desteğinden faydalanmak isteyen vatandaşların kendi isimlerini ait olan elektrik faturası ile birlikte PTT şubelerine başvuru yapmaları gerekiyor. Sosyal yardım alan vatandaşlar herhangi bir evrak ibraz etmeden başvuru işlemlerini tamamlayabiliyor. PTT şubelerinden yapılan başvurularda ödemeler doğrudan gişelerden teslim ediliyor. Kronik hastalığı bulunan vatandaşların PTT şubelerine gitmelerine gerek yok. Evlerinde e-devlet üzerinden başvuru işlemlerini tamamlamalarını yöntemi. Kronik hastalığı bulunan vatandaşlara ödenen tutar daha yüksek oluyor.

ptt-hane-basina-171-tl-nakit-destek-veriyor-faturanizi-alin-giselere-kosun-aninda-odeniyor

Kimler elektrik faturası desteği alabilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Geçtiğimiz günlerde elektrik faturası desteğinden faydalanabilecek olanları açıkladı. Sosyal yardım alan vatandaşlar başta olmak üzere birçok farklı gruba elektrik faturası yardımı yapılacak. Elektrik faturası desteğinden faydalanabilecek olan gruplar şöyle;

- Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı

- Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı

- Öksüz/Yetim ve Asker Çocuğu Yardım Programı

- Şartlı Eğitim – Şartlı Sağlık Yardım Programı

- Çoklu Doğum Yardım Programı

- Kronik Hastalık Yardım Programı

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

- Engelli Aylıkları

- Yaşlı Aylığı

- Engelli Yakını Aylığı

- 65 yaş üstü muhtaç kişiler

ptt-hane-basina-171-tl-nakit-destek-veriyor-faturanizi-alin-giselere-kosun-aninda-odeniyor-3

Hemen başvurun destek ödemesinden yararlanmak

Özellikle kış aylarında doğalgaz ve elektrik faturalarının daha da yüksek geldiği göz önünde bulundurulursa devletin sağladığı elektrik faturası yardımı birçok vatandaşın işini kolaylaştırıyor. Üstelik elektrik faturası nakit para yardımı olarak veriliyor. PTT faturanızla birlikte giderek hemen başvuru yapabilir ve bu ödemelerden faydalanabilirsiniz.

ptt-hane-basina-171-tl-nakit-destek-veriyor-faturanizi-alin-giselere-kosun-aninda-odeniyor-4