2019 yılı için PTT personel alımı ilanı bekleyen adayları üzen haber geçtiğimiz aylarda Birlik haber sen tarafından geldi. Birlik haber sen tarafından yapılan açıklama neticesinde PTT personel alımı ilanı bekleyen personel adaylarını üzdü.

2019 yılı için PTT personel alımı ilanı bekleyen adayları üzen haber geçtiğimiz aylarda Birlik haber sen tarafından geldi. Birlik haber sen tarafından yapılan açıklama neticesinde PTT personel alımı ilanı bekleyen personel adaylarını üzdü. İşte detaylar...PTT PERSONEL ALIMI HAKKINDA ÜZEN HABER GELDİ!Geçtiğimiz aylarda birlik haber sen tarafından yapılan resmi açıklama neticesinde Ekim ayında yapılan idari kurulu kik toplantısı kapsamında ptt için personel alımı çalışması gerçekleştirdiklerini ve alıma ilişkin planlarının olduğunu belirttiler. Toplantıda personel alımı planlarının olduğunu ise sendikaya bağlı haberleşme yolları üzerinden ilan ettiklerini belirten yetkililer bu planların yolunda gitmediğini de belirttiler.Bu kapsamda Danıştay 12. dairesine açılan dava neticesinde ptt personel alımı ve ünvan yükselme yönetmeliğinde durdurulma kararı alındığı ve bu alım planlarını olumsuz etkilediği bildirildi. Bu sebepten ötürü şuanda ptt personel alımı için herhangi bir yönetmeliğin olmadığı gerekçesi ile planlanmış PTT personel alımlarının ve ünvan yükseltme işlemlerini gerçekleştiremediklerini dile getirdiler. Danıştay kararı ile durdurulmuş yönetmeliğe ek olarak yeni bir yönetmelik çalışması hazırlanıp Cumhurbaşkanı onayına çıkartılması için çalışmaların sürdürüldüğü ifade edildi. Yeni hazırlanıp Cumhurbaşkanlığına sunulan yönetmeliğin onaydan geçip Resmi gazete'de yayınlandığı taktirde yeni PTT A.Ş personel alımı için plan yapacaklarını açıkladılar.

İŞKUR'da Yayınlandı: Yüksek Maaşlı 40 Yaş Altı Bekçi Aranıyor! İŞKUR'da Yayınlandı: Yüksek Maaşlı 40 Yaş Altı Bekçi Aranıyor!


PTT ÖNCEKİ ALIMLARDA KPSS PUAN ŞARTI VAR MIYDI?En son PTT personel alımı ilanında alımlar KPSS puanına göre mi yapıldı diye merak eden adaylar için PTT personel alımını KPSS puan şartına göre yapmamış olup, eski başvuru şartları ise şöyledir; Türkiye vatandaşı olmak, en az orta okul mezunu olmak, 22 ile 32 yaşlarında olmak, askerlik görevini tamamlamış olmak, belirtilen suçlardan dolayı ceza almamış olmak, kamu haklarını kullanabiliyor olmak gibi genel şartlar aranmaktaydı.