Doğalgaz desteği almak isterseniz bu şartları karşılayın. Kış aylarında soğuk havalardan korunmak için doğalgaz açmak isteyebilirsiniz. Bu yüzden Bakanlığın verdiği 2500 TL'lik doğalgaz desteği büyük fayda sağlayacak. İşte doğalgaz yardımına dair detaylar...

PTT'den ödemenizi rahatlıkla alabileceğiniz doğalgaz destek başvurus için şartlar açıklandı. Eğer bu şartları karşılıyorsanız elinizi çabuk tutun. Kış mevsiminde doğalgaz açacak vatandaşlar, faturaları ağır gelmesin diye bu destekten faydalanabilir. 

Bakanlık Başvuruları Açıldı!

Bakanlıktan gelen haber doğrultusunda doğalgaz desteği başvuruları açıldı. Eğer sizler de doğalgaz desteği almak istiyorsanız e-Devlet'e giriş yapmalısınız. Bu sayede başvuru sağlayabilir ve ödeme alabilmek adına başvurunuzun sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz.

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

2500 TL'ye Kadar Ödeme!

Doğalgaz destek ödemesinde 900 TL'den 2500 TL'ye kadar ödeme sağlanıyor. Bu gelişme ile birlikte doğalgaz yardımı sahibi olacaksınız. Son zamanlarda havaların soğumasıyla birlikte doğalgazı açmaya başlayan vatandaşlara bu destek ilaç gibi gelecek. Öte yandan genel olarak şartları da sizler için sıralayalım.

Doğalgaz Tüketim Desteği Şartları

Doğalgaz Tüketim Desteği için genel olarak şartlar aşağıdaki gibidir:

  • Türk Vatandaşı olmanız gerekiyor.
  • Doğalgaz arzının sağlandığı yerde ikamet ediyor olmanız şartlar arasındadır.
  • Doğalgaz aboneliğiniz ikametgah adresinizde bulunmalıdır.
  • Doğalgaz faturasına sağlanacak destekler yalnızca mesken aboneliklerde geçerlidir.
  • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hakkınızda hak sahipliği kararı vermelidir.

Yukarıdaki şartları karşılayan vatandaşlar yüksek ihtimalle destekten faydalanabilecektir. Üstelik doğalgaz yardımının yanı sıra, diğer fatura destekleri veya çeşitli nakdi destek ödemeleri için de e-Devlet'ten başvuru imkanını kullanabilirsiniz.