2023 yılında memur ve emekli maaşlarına yapılan zamların ardından gözler bankaların emekli promosyon ödemelerine çevrilmişti. Bu bağlamda QNB Finansbank, emekli promosyon ödemelerinde güncelleme yaptı. İşte detaylar…

2023 yılında memur ve emekli maaşlarına yapılan zamların ardından gözler bankaların emekli promosyon ödemelerine çevrilmişti. Bu bağlamda QNB Finansbank, emekli promosyon ödemelerinde güncelleme yaptı. İşte detaylar…


Yeni yılda yapılan zamların ardından emekli promosyon ödemeleri merakla araştırılmaya devam ediliyor. 2022 yılının son günlerinde yapılan EYT düzenlemesi ve memur ve emekli maaşlarına yapılan zamların ardından bankaların emekli promosyon kampanyaları merak ediliyor. 

3518931_1200x627

Ziraat Bankası bugünden sonra ödeme yapacak! 50.000 TL'ye kadar hemen başvuru yapılacak! Ziraat Bankası bugünden sonra ödeme yapacak! 50.000 TL'ye kadar hemen başvuru yapılacak!


QNB Finansbank Beklenen Adımı Attı!


3 Ocak 2023 tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) aralık ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Açıklanan enflasyon rakamlarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranını açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Memur maaşlarında yüzde 87'lik artışa gitmiş, temmuz ayında yüzde 42'ye varan zam yapmıştık.

Memurlarımızın ve emeklilerimizin oranlarına razı olamadık. Bakanlarımızla yaptığımız değerlendirme sonucunda memur ve emekli maaşlarında yüzde 25'lik bir artışa gitmeyi kararlaştırmıştık. Bunu da dün katıldığımız memur buluşmasında duyurmuştuk. Memur buluşmasına giderken bakanlarımıza bu oranı daha da yukarı çıkacak formüller bulmaları talimatını vermiştik.

Dün ve bugün yürütülen çalışmalar sonucunda memur ve emekli maaş artış oranını yüzde 30'a çıkaracak imkanlar sağladık. Buradan memurlarımıza ve tüm emeklilerimize ocak ayı maaş artışlarının yüzde 30 olarak uygulanacağı müjdelerini veriyoruz.

En düşük emekli maaşının da 5 bin 500 lira olacağını duyuruyoruz. Yılın ikinci yarısı için toplu sözleşme ve enflasyon farkı göz önünde bulundurularak yeni artışlar yapılacağını hatırlatmak istiyorum” ifadelerine yer vermişti.


Yeni yılın ilk günlerinde yapılan zamların ardından gözler emekli promosyon ödemelerine çevrilmişti. 2022 yılının temmuz ayında da emekli ve memur maaşlarına zam yapılmıştı. O dönemde de bankalar müşterilerini ve yeni müşteri olacak kişileri rakip bankalara kaptırmamak için emekli promosyon kampanyaları hazırlamışlardı. 

kredi_cekmek_ac_gun_surer_h263470_62b4a


QNB Finansbank Emekli Promosyon Ödemelerini Güncelledi! 


Genel olarak yılda bir defa memur eve emekli maaşlarına zam yapılırken 2022 yılında yüksek enflasyon rakamlarından kaynaklı temmuz ayında da zam yapılmıştı. Temmuz zamlarının ardından emekli promosyon ödemeleri açısından bankalar emekli promosyon ödemeleri kapsamında yarışa girmişti.

Özel bankaların yanında kamu bankalarının da sürece dahil olması ile birlikte yarış daha da kızışmıştı. Başlangıçta 2.000 TL gibi başlayan emekli promosyon ödemesi yarış başladıktan sonra 10.000 TL’ ye kadar çıkmıştı. Her banka kendi kampanyası kapsamında emekli kişilerin maaşlarına göre promosyon ödemesi yaptı. Süreçten faydalanmak isteyen emekliler bankaların kampanyalarını yakından takip etti. Dolayısı ile yeni yılda da yapılan zamların ardından gözler bankalara çevrilmişti.


Bankaların birbirleri ile yarışa girdiği emekli promosyon kampanyaları yeni yılda da güncellendi. Yeni yılda yapılan düzenlemeler ve EYT düzenlemesi ile birlikte bankalar kampanyalarda hem başvuru tarihini uzattılar hem de rakamda güncelleme yaptı.


31 Mart 2023 tarihine kadar geçerli QNB Finansbank emekli promosyon kampanyasının detaylarına baktığımız zaman aylık maaş miktarı 0 – 3.499 TL aralığında alan kişiler 3.000 TL promosyon, maaş miktarı 3.500 – 7.499 TL aralığında alan kişiler 3.500 TL promosyon, aylık maaş miktarı 7.500 – 9.999 TL aralığında alanlar 4.500 TL ve aylık maaş miktarı 10.000 TL ve üzeri alan kişiler 5.000 TL promosyon alabilecek. 


QNB Finansbank emekli promosyon kampanyasından yararlanmak için kişilerin emekli maaş taahhütnamesi” imzalaması gerekmektedir.  Bu bağlamda emekli promosyon kampanyasından yararlanmak için belirtilen tarihler arasında şubelerden başvurunun gerçekleştirilmesi ve emekli maaşının 3 yıl boyunca aynı bankadan alınmasının taahhüt edilmesi gerekmektedir.