Katıldığı bir canlı yayında AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aynı üniversiteden, sıra arkadaşı olduklarını söyleyerek sosyal medyanın gündemine giren Gazeteci Rafael Sadi hakkında ortaya çıkan bilgiler ve açıklamalarının devamı şaşırttı.

"O zaman çok sessiz sakin, efendi bir çocuktu; fazla kimseye bulaşmazdı." diyerek Erdoğan ile aynı üniversiteden, sıra arkadaşı olduklarını söyleyen Gazeteci Rafael Sadi, daha sonra da üniversiteyi ikinci sınıftan terk ettiği beyanı ile dikkat çekti.

Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir

Ama hakkında Erdoğan'ın üniversite olması kadar bir haber daha dikkat çekti. "Ajan" olması.

Şöyle ki AKİT'in eski haberlerinde Rafael Sadi’nin Siyonist bir İsrailli olduğu ve hatta MOSSAD'da çalışan bir ajan olduğu yazılıyordu.

İran: Mossad bağlantılı 5 kişilik casus şebekesi tutuklandı | Independent Türkçe

Arşivlerden Rafael Sadi hakkında "Tel Aviv'den bildiren MOSSAD ajanı Rafael Sadi'den 'haydut devlet' savunması" başlıklı yazılar da sosyal medyada gündem olmaya başladı.

Halk TV'de Şirin Payzın'ın sunduğı 'Sözüm Var' programının konuğu olan Sadi, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında yaptığı bir konuşmada Erdoğan'ın Hamas'a kardeşim dediğini hatırlatarak, "Hamas'a kardeşim diyor arkadaş, benim sınıf arkadaşım..." dedikten sonra program sunucularından Emin Çapa'nın araya girerek, "Rafael Bey, kim sınıf arkadaşınız, orayı ben kaçırdım" sorusu ile gündem oldu.

Sorulan soruya "Recep Bey... Hani diploması var mı yok mu tartışılan üniversitede 4 sene beraber okuduk aynı sırada." diyen Sadi gazeteci Payzın'ın, "Nasıl bildirdiniz, o günkü Erdoğan ile bugünkü Erdoğan arasında ne fark görüyorsunuz" sorusuna ise Rafael Sadi, "O zaman çok sessiz sakin, efendi bir çocuktu; fazla kimseye bulaşmazdı." yanıtını verdi.

Sonrasında ise gazeteci Barış Terkoğlu'nun, "O zaman da ekonomist miydi?" sorusuna "Ben değilim çünkü diploma almadım ama o aldığına göre demek ki ekonomisttir. Aynı sınıfta okuyan 5-6 arkadaşımla da temastayım. Aman bizim ismimizi söyleme başımıza iş almayalım diyorlar." cevabı ile dikkat çeken Rafael Sadi günün en çok konuşulan ve en çok aranan isimlerinden oldu.

Rafael Sadi Kimdir?

Rafael Sadi haberler haberleri son dakika gelişmeleri

Türkiye'de doğup büyüyen Yahudi kökenli bir Türk vatandaşı olması ile de tanınan Sadi'nin dedeleri İspanya'daki soykırımdan kaçarak Osmanlı'ya sığınmış olarak biliniyor.

Ancak Sadi Türkiye'de doğup büyüdükten sonra İsrail'e yerleşmiş bir isim ve kendi anlatımına göre İstanbul'un Kasımpaşa semtinde dünyaya gelmiş olması ile de dikkat çekiyor.

Yani Sadi, 1955 yılında Kasımpaşa'da doğmuş. İlk, Orta, Lise ve Yüksek Öğrenimini İstanbul'da yapmış. 1991 yılında da İsrail'e göç etmiş bir gazeteci olarak tanınıyor.

Adsız6-1

Adsız7-1