Elif Çakır haberciliği ile Zehra Develioğlu'nun Kabataş fantazisi ile başlayan Gezi Parkı Olayları hakkındaki yalan ve yanlış haberlerde itiraflar Rasim Ozan Kütahyalı ile başladı.

iPhone 15 Üretmesi Kadar Maliyeti de Yüksek! Bu Model Apple'ı Çok Zorladı! iPhone 15 Üretmesi Kadar Maliyeti de Yüksek! Bu Model Apple'ı Çok Zorladı!

 2013 Taksim Gezi Parkı protestoları ile başlayan direniş, AKP iktidarı'nın polisi kullanarak halka karşı orantısız güç kullanımı sonrası ülke genelinde bir direnişe dönüşmüştü.

Gezi Direnişi sırasında Kabataş'ta Zehra Develioğlu'nun saldırıya uğradığını iddia etmesi, birçok gazeteci ve siyasetçiden destek bulmasıyla birlikte tepkilere sebep olmuş ancak daha sonra gerçek olmadığı ortaya çıkmıştı ki hemen arkasından "camide içki içtiler" denilerek direnişçiler hedef haline getirilmişti ve bu da Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi'nin o dönemki müezzini Fuat Yıldırım tarafından yapılan açıklama ile yalanlanmış ve sonuç olarak da Yıldırım bir köy camisine sürülmüştü.

Gezi Parkı eylemcilerinin sığındığı Dolmabahçe Camii imamına 'zorla' getirme kararı

AKP iktidarının gözde isimlerinden ve skandallara adı karışan Rasim Ozan Kütahyalı da son itirafçılardan oldu.

"Devlet yetkilileri, “Gezi kalkışmasında Koç Ailesi, otellerini teröristlerin karargâhı yaptı” dememi istedi!" diyerek dönemin iktidar yönlendirmeli havuz haberlerini ifşa ve itiraf eden Rasim O zan Kütahyalı devamında da delil sundu.

İktidar yanlısı gazeteci olduğu söylenen Rasim Ozan Kütahyalı, geçtiğimiz günlerde Ali Koç'un kendisini canlı yayında sert bir şekilde eleştirmesi ve yaptıklarını yüzüne söylemesi ile adeta silkelemesi sonrası adeta dile geldi.

Gezi Parkı Direnişi sırasında hayatını kaybedenler - Son dakika haberleri – Sözcü

Kütahyalı, Gezi Parkı protestoları sırasında "Koç Ailesi otellerinin karargah yapıldığını söylememi istediler" dedi.

İktidara yakınlığıyla bilinen Rasim Ozan Kütahyalı, "Gezi Parkı protestoları sırasında devlet yetkilileri Koç Ailesi otellerinin karargah yapıldığını söylememi istediler" diyerek açıklama yaparken şunları söyledi;

"Devlet’in üst düzey yetkililerinden bana yayın esnasında gelen mesajları Koç Ailesi’nin de, bizim ailenin de çok iyi tanıdığı Aydın Doğan’a göstermeye hazırım. Aydın Bey yeddiemin olsun. 'Gezi kalkışmasında Koç Ailesi, otellerini teröristlerin karargahı yaptı' demem istendi mi?"

Kütahyalı, geçen günlerde Beyaz TV'de Derin Futbol programına konuk olan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile şu tartışmayı yaşamıştı;

Gezi Parkı olayları: Gün gün neler yaşandı?

Ali Koç, program sırasında Kütahyalı'ya "Ergenekon, Balyoz hepsinde vardın. Bu işin medya ayağının en büyük sözcüsü sendin. İnsanlar yaptıklarıyla sorumludur. Önce FETÖ'yü yücelteceksin, sonra çökerteceksin!" demişti.

Kütahyalı'nın “2013-2016 yılları arasında bu FETÖ’yü bitiren en önemli 20 kişiden biriyim. FETÖ’nün bitirilmesi de başta bir medya operasyonudur. Ben o dönem medyada orkestra şefi gibiydim" sözleri üzerine Ali Koç da "Bu adamların bu kadar yerleşmesinde de öncülük eden isimlerden biriydiniz" suçlamasında bulunmuştu.

Zaytung - Gezi Parkı Olaylarının Nedenini Başbakan'a Bir Türlü Anlatamayan Hükümet, Rotayı Yabancı Hocaya Çevirdi...