İstanbul Esenyurt’ta ortalık savaş alanına dönerken gelinen noktada polislere dahi rahatlıkla saldırılması dikkat çekti...

Sokağı kapatarak düğün yapmak isteyenlerle polis arasında çıkan arbedede gruptan 2 kişi, polis memuruna yumruk attı. Ekipler, çareyi kalabalığı dağıtmak için havaya ateş açmakta buldu.

Fatih Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde iddiaya göre, bir grup sokakta düzenleyecekleri düğün için yolu kapatmak istedi. Sokakta evleri bulunanlar durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polisler, 'sokağı kapatarak düğün yapılamayacağı' uyarısında bulununca olanlar oldu.

Yapılan ikazlara aldırış etmeyenler, polis ekipleri ile tartışmaya başladılar ve bir süre sonra tartışma yerini arbedeye bıraktı. Arbede sırasında gruptan 2 kişi, polise yumruk atarken görüntülendi.

Emekliye Müjde! Emekli Hesaplarınızı Kontrol Edin! 100.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek Emekliye Müjde! Emekli Hesaplarınızı Kontrol Edin! 100.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

Bunun üzerine ekipler, grubu dağıtmak için biber gazı kullanarak havaya ateş etti. Olay yerine gelen takviye polis ekiplerine rağmen bir süre daha devam eden arbede, güçlükle yatıştırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Sokakta, grup ile polis arasında yaşanan gerginlik çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.