Gelen tepkiler üzerine organizasyonun kurucusu birçok takım Avrupa Süper Ligi'nden çekildi ancak Real Madrid Başkanı Fiorentina Perez, organizasyonun çökmesini halen daha kabullenemedi. Oluşumun tamamen sona ermediğini kaydeden Perez, büyük takımların kar

Burak Yılmaz Türkiye'ye mi Dönüyor? Süper Lig'den O Takımda Oynayabilir! Burak Yılmaz Türkiye'ye mi Dönüyor? Süper Lig'den O Takımda Oynayabilir!

Futbol gündemi bir süredir Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid, Arsenal, Liverpool, Manchester United, Chelsea, Manchester City, Tottenham Hotspur, Juventus, Milan ve Inter tarafından kurulan Avrupa Süper Ligi organizasyonuyla çalkalanıyor. 12 dev takım tarafından kurulan bu organizasyonun futboldaki rekabeti öldüreceğini ve sadece zenginleri daha zengin yapacağını belirten taraftarlar ile futbol camiasının tepkileri üzerine takımlar organizasyonlar teker teker ayrıldı. Juventus, Milan, Inter, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Arsenal, Tottenham ve Atletico Madrid organizasyondan ayrıldığını duyurdu. Böylece Avrupa Süper Ligi başlamadan bitmiş oldu.

"Organize saldırı karşısında şoke oldum"

Organizasyonun kurucularından olan Juventus Başkanı Andrea Agnelli de bu dev takımların ayrılması üzerine organizasyonun hayata geçemeyeceğini söyledi. Agnelli'nin tepkilerin odağına yerleşen turnuvanın sona erdiğini bildirmesine rağmen Real Madrid Başkanı Fiorentina Perez, Avrupa Süper Ligi'nden vazgeçmeye niyetli değil. Organizasyonun kurucularından biri olan Perez, 3 yıl boyunca üzerinde uğraş verdikleri bu projeyle ilgili hayal kırıklığı yaşadığını dile getirdi. Şampiyonlar Ligi formatının artık ömrünün sonuna geldiğini belirten Perez, oluşturdukları turnuvaya gelen organize saldırı karşısında şoke olduğunu söyledi.

"Bir İngiliz takımı diğerlerini ikna etti ve ayrıldılar"

Avrupa Süper Ligi'ne katılan 6 İngiliz takımından birinin diğerlerini de ikna ettiğini kaydeden Perez, çözülmenin bu şekilde geldiğini sözlerine ekledi. Oluşturacakları tunuvanın ligleri öldürmeyeceğini ve futbolun ruhuna zarar vermeyeceğini aktaran Perez, bu proje olmasa da ilerde farklı projelerin uygulamaya geçeceğine inandığını kaydetti. Zannedilenin aksine Milan ve Juventus'un henüz tam olarak turnuvadan çekilmediğini aktaran Perez, İspanya ve İngiltere'den gelecek takımlarla birlikte yeni bir oluşumun kurulabileceğini söyledi.

"Türkiye gibi küçük liglerden takımlar gelemez"

Avrupa Süper Ligi projesinin halen daha ayakta olduğunu kaydeden Perez, Türkiye gibi küçük liglerden gelen takımların bu organizasyona alınmayacağını belirtti. Paranın büyük maçlardan geldiğini hatırlatan Perez, bu nedenle küçük liglerden takım almaları halinde maçların daha az izleneceğini vurguladı. FIFA ve UEFA'dan korkmadığını kaydeden Perez, Barcelona ve Juventus2un halen daha kendisinin yanında olduğunu sözlerine ekledi. Avrupa Süper Ligi'nden ayrılmak için belli miktarda tazminat ödemek gerektiğine değinen Perez, henüz hiçbir takımın böyle bir ücreti ödemediğini ifade etti.