Son 9 sezonda peş peşe şampiyon olan Juventus'un bu sezon İtalyan Ligi Seria A'da ilk 4'e girememe ihtimali bulunuyor. Şayet bu durum gerçekleşirse Juventus, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılamayacak. Ronaldo'nun bu durumda sezon sonunu bekleyeceği

Son aylardaki performansı ve agresif tavırlarıyla tepki çeken Juventus'un Potekizli yıldızı Critiano Ronaldo'nun takımdaki son zamanlarını geçirdiği iddia ediliyor. Juventus'ta Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Pavel Nedved, Portekizli yıldızın takımda kalacağını söylese de Ronaldo'nun farklı bir kulübe gitmek istediğine yönelik iddialar her geçen gün artıyor. 

Bu sezon şampiyonlar Ligi'nden elenen İtalyan devi, İtalya Ligi Seria A'da da 66 puanla dördüncü sırada yer alıyor. Bir başka İtalyan devi olan Milan'ın da aynı puanda 5'inci sırada yer aldığı ve Juventus'u geçebileceği belirtiliyor.

Juventus, Ronaldo'nun yüksek masrafını karşılamak istemiyor!

İtalya'da peş peşe 9 defa şampiyon olan Juventus'un bu yıl ligi ilk 4 içinde bile bitirmesinin tehlikeye girmesi, Ronaldo'nun takımdan ayrılma olasılığını da kuvvetlendiriyor. Zira Şampiyonlar Ligi'ne katılamaması durumunda kulübün önemli bir gelirden mahrum kalacağını düşünen Juventus yönetimi, Ronaldo'nun yüksek maaşını daha fazla karşılamak istemiyor. 

Juventus yönetimi, Şampiyonlar Ligi'nde yarışmayacak bir takımda Ronaldo gibi pahalı bir oyuncuyu tutmaya sıcak bakmıyor. Şampiyonlar Ligi'nde oynamaya alışkın olan Ronaldo'nun da şayet takımının ligi ilk 4 içinde bitirememesi halinde takımdan ayrılabileceği kaydedildi.

Ronaldo, Şampiyonlar Ligi'nde yarışacak bir takıma gidecek!

Şayet Juventus, Seria A'yı ilk 4 içinde bitiremeyip Şampiyonlar Ligi'ne katılamazsa Ronaldo da turnuvaya katılacak başka bir takıma imza atacak. 36 yaşındaki Portekizli yıldızın bu durum halinde Fransız ekibi PSG ya da eski takımı olan İngiliz temsilcisi Manchester United arasında seçim yapacağı öne sürüldü. 

Galatasaray’da transfer seferberliği: Batshuayi’den sonra yeni forvet hamlesi… Galatasaray’da transfer seferberliği: Batshuayi’den sonra yeni forvet hamlesi…

Buna göre Ronaldo, Juventus'un sezon sonundaki durumuna göre gideceği takımı belirleyecek. Juventus yönetimi de Devler Ligi bileti alınamaması halinde yıldız futbolcuyu yüksek bonservis bedeliyle güçlü bir takıma satacak ve tasarrufa yönelecek. Ronaldo, bu sezon Juventus formasını giydiği 39 karşılaşmada 32 kez rakip fileleri sarstı.