Siyasal İslamcı 150'ye yakın grup 'Büyük Aile Buluşması' adı altında, bir grubu hedef gösterirken

LGBT yurttaşlara dönük nefret söylemi içeren bir buluşmaya hazırlanırken, duyrunun RTÜK sitesinde olduğu görüldü. Tepkiler ardından ise video kaldırıldı.

"Fikirde Birlik Platformu" adıyla bir araya gelen Siyasal İslamcı 150'ye yakın grup "Büyük Aile Buluşması" adı altında, LGBT vatandaşlarına dönük nefret söylemi içeren bir buluşmaya hazırlanırken ortaya çıkanlar şaşkınlık yarattı.

AİLENİ ve NESLİNİ KORU!. TÜM SAPKINLIKLARA DUR DE! (Programının Tamamı) - YouTube

"Aileni Ve Neslini Koru, Sapkınlığa Dur De" başlıklı bir basın açıklamasıyla 18 Eylül saat 14.30'da Saraçhane Parkı'nda düzenlenecek buluşma kamuoyuna duyurulurken grup adına şu saldırgan ifadeler kullanılmıştı;

"Bu sapkın örgütün tüm propaganda faaliyetlerinin ivedilikle durdurulması, tüm aktivitelerinin yasaklanması, derneklerinin kapatılması, kutsal aile yapımızın, çocuklarımızın ve gençlerimizin üzerinden kirli ellerini çekmeleri için ‘Aileni ve neslini koru: sapkınlığa dur de’ mitingi düzenliyoruz. Devamında da Beyazıt Meydanı’na kadar yürüyüş planlıyoruz. LGBT propaganda ve dayatmasının artan tehdit ve tehlikesine karşı toplumsal farkındalık oluşturma gayesindeyiz. Duyarlı tüm vatandaşlarımızı aileleriyle birlikte Saraçhane Parkı’na bekliyoruz.”

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

RTÜK'ten 5 kategoride 50 kanala ve programlarına ödül

Sol Haber'de yer alan özel habere göre; hedef gösteren ve nefret söylemi içeren bu etkinlik için, bir de RTÜK'ün sitesinden kamu spotu yayınlandığı ortaya çıktı.

RTÜK'e ait sitede "kamu spotları" bölümünde "Yesevi Alperenler Ocağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği" tarafından hazırlandığı yazan video daha sonra listeden kaldırıldı.